Czy pożyczki społecznościowe się opłacają?

Czy pożyczki społecznościowe się opłacają?

Pożyczki społecznościowe są alternatywą dla chwilówek oraz kredytów w banku. Co prawda nie są jeszcze aż tak bardzo rozpowszechnione w naszym kraju tak jak za granicą, ale coraz więcej osób wie o ich istnieniu i decyduje się na taki produkt finansowy. Zobacz, na czym polegają pożyczki społecznościowe, gdzie można je dostać i czy się opłacają.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe, to umowa cywilno-prawna, która zawierana jest pomiędzy dwoma osobami. W takiej transakcji nie pośredniczą żadne banki oraz prywatne firmy pożyczkowe. Poprzez umowę jedna osoba zobowiązuje się przekazać drugiej osobie określoną sumę pieniędzy w zamian za oddanie kwoty w terminie wraz z dodatkowymi kosztami. Do takich transakcji dochodzi na portalach internetowych, które łączą ze sobą osoby pożyczające pieniądze z pożyczkobiorcami. Całą transakcję można sformalizować przez internet, bez wychodzenia z domu i osobistego spotkania dwóch stron umowy. Takie pożyczki nie podlegają żadnemu nadzorowi, co sprawia, że osoba pożyczająca pieniądze może zażądać dowolnej prowizji lub ustalić dowolne oprocentowanie.

Jeśli chcesz wcielić się w role pożyczkodawcy lub pożyczkobiorcy, to wystarczy, że założysz konto na portalu, który pośredniczy w takich transakcjach. Musisz podać swoje podstawowe dane, a następnie zostanie przeprowadzona weryfikacja Twojej tożsamości. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka oszustw i wyłudzeń. Po pomyślnym przejściu weryfikacji możesz dodać ogłoszenie, w którym podasz informacje o kwocie pożyczki, jaką potrzebujesz. Możesz także określić czas spłaty, preferowane oprocentowanie oraz cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze. Możesz też zostać inwestorem i odpowiadać na ogłoszenia pożyczkobiorców https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/.

Czy pożyczki społecznościowe się opłacają?

Tego rodzaju pożyczki są opłacalne dla obu stron, czyli dla pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy. Inwestor może w ten sposób dorobić dodatkowe pieniądze do domowego budżetu, zarabiając na odsetkach i prowizji. Oczywiście pod warunkiem, że trafi na uczciwego pożyczkobiorcę. Pożyczkobiorca zaś ma szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy bez konieczności wizyty w banku czy firmie pożyczkowej. Jeśli nie masz zbyt dużej zdolności kredytowej, to kredyt w banku może być dla Ciebie niemożliwy do uzyskania. Z kolei oferty firm pożyczkowych mogą straszyć wysokim oprocentowaniem i prowizjami. Pożyczki społecznościowe są więc dobrą alternatywą dla produktów bankowych i pozabankowych.

Dodaj komentarz