Monitoring domu

Monitoring domu

Nadeszły czasy kiedy możesz obserwować swoje mieszkanie lub dom przez telefon. Taki sposób jest tańszą alternatywą dla profesjonalnego monitoringu. Wakacje, urlop czy wyjazd na święta to czas, w którym włamywacze najczęściej dają o sobie znać. Warto zainwestować w bezpieczeństwo domu nie tylko wtedy, ale i na co dzień.

Monitoring domu przy użyciu telefonu jest możliwy dzięki kamerom. Mają one kompaktowe rozmiary i są podobne do zwykłych kamerek internetowych. Wystarczy skonfigurować urządzenie i podłączyć je do sieci, aby cieszyć się obrazem na ekranie telefonu.

Monitoring domu przez telefon

Monitoring domu przez telefon to nie tylko obraz. Dzięki detekcji ruchu kamera przesyła nam powiadomienie na smartfona, gdy tylko wykryje ruch. Dodatkowo automatycznie dostaniemy podgląd na aktualną sytuację. Dzięki temu możemy w porę zareagować i np. zawiadomić policję. Niektóre kamery mają wbudowany sygnalizator optyczno-akustycznym. Dzięki niemu włamywacz ma świadomość, że został zauważony i możliwe, że wycofa się ze swoich niecnych planów. Twój dobytek zostanie nienaruszony.

Monitoring domu umożliwia również kontrolowanie pracy niani. Każdy rodzic chce mieć pewność, że jego dziecko zostało pod dobrą opieką. Wieczorem natomiast możemy zostawić kamerę w pokoju dziecka i kontrolować czy śpi spokojnie. Jest to możliwe nawet w całkowitych ciemnościach, dzięki czujnikowi podczerwieni. Wykrywanie ruchu i powiadamianie nas o tym przez smartfon również jest w tym wypadku przydatne.

Monitoring domu

Monitoring domu może się przydać także wtedy, kiedy posiadamy zwierzęta. Niektóre czworonogi lubią rozrabiać pod nieobecność właściciela. Czasami dam właściciel jest ciekawy, co aktualnie robi zwierzę i czy wszystko jest w porządku. Dzięki kamerze zainstalowanej w domu masz możliwość kontrolowania sytuacji. Jeśli kamera ma możliwość komunikacji głosowej, możemy dzięki niej przywołać zwierzaka do porządku. Już nigdy nie zastaniesz podrapanych mebli czy przewróconych doniczek po powrocie z pracy.

Wybierając kamerę do monitoringu, sprawdź czy może być częścią kompleksowego systemu ochrony. Jeżeli chcesz od razu zakupić całkowity system, możesz wziąć kredyt. Będziesz pewien, że zainwestowałeś w swoje bezpieczeństwo, a ono jest warte każdej ceny. Najlepiej od razu zainwestować w dobrą kamerę, która będzie mogła współpracować z innymi urządzeniami. Możesz przecież zdecydować się po pewnym czasie na alarm, czujniki ruchu czy czujniki zalania. Dlatego od razu wybierz kamerę, która będzie z nimi współgrać. Zapobiegniesz wymianie kamery na nową, w przypadku braku zgodności między urządzeniami.

1 Comment

Dodaj komentarz