Telefon dla seniora ranking

Telefon dla seniora ranking

Telefony komórkowe są najpopularniejszym narzędziem służącym do komunikowania się między sobą. W obecnych czasach prym wiodą dotykowe ekrany i modele naszpikowane wieloma funkcjami. Jednak nie dla każdego każdy nowocześniejszy model jest lepszy – starszym osobom mogą one przysporzyć więcej problemu niż pożytku. Jaki telefon dla seniora ranking wybrać, by mógł swobodnie z niego korzystać? Podpowiadamy!

Duże klawisze

Telefon dla starszej osoby powinien posiadać przede wszystkim duże klawisze. Będą one zdecydowanie praktyczniejsze niż ekran dotykowy. Po pierwsze oczy seniora mogą już odmawiać posłuszeństwa, a po drugie jego ręce łatwiej opanują zwykłe klawisze niż wrażliwy ekran dotykowy.

Odpowiedni wyświetlacz

Wyświetlacz w telefonie dla seniora również powinien być odpowiednich rozmiarów. Zbyt mały wyświetlacz mógłby uniemożliwić starszej osobie przeczytanie wiadomości czy jej wysłanie. Równie ważna jest wielkość samych ikon, jakie umieszczone są na ekranie. One także powinny być na tyle duże, by senior mógł bez problemu odróżnić je od siebie.

Bateria

W telefonie dla seniora nie może zabraknąć baterii o dużej pojemności. Im większa pojemność tym dłuższy czas użytkowania telefonu. Jak wiadomo, starsze osoby mogą mieć problemy z pamięcią, a co się z tym wiąże także z codziennym ładowaniem telefonu. Najlepiej szukać modelu, który wytrzyma co najmniej 3 dni. Jeżeli mimo to obawiasz się, że babcia lub dziadek zapomni naładować telefon ustaw mu przypomnienie, lub po prostu zadzwoń i przypomnij.

Dodatkowe funkcje

Telefony dla osób starszych bardzo często posiadają latarkę. Wbrew pozorom może to być bardzo przydatna funkcja, ponieważ starsze osoby nierzadko mają problemy z poruszaniem się po zmroku. Może ona być także pomocna, kiedy senior często wstaje w nocy – latarka ułatwi mu znalezienie chociażby włącznika światła idąc do łazienki, lub podświetli stolik nocny z kubkiem wody. Włączenie latarki powinno być jak najprostsze, najlepiej żeby funkcja posiadała odrębny klawisz.

Telefon dla seniora ranking koniecznie musi posiadać funkcję SOS. Starsze osoby często mają problemy ze zdrowiem, a nie zawsze mają obok siebie kogoś bliskiego. Dzięki funkcji SOS, która także powinna być łatwa do uruchomienia (oddzielny przycisk) senior może szybko poinformować odpowiednią osobę lub służby o tym, że potrzebuje pomocy.

Telefon dla seniora ranking musi być jak najprostszy w obsłudze i praktyczny. Nie wymaga skomplikowanego systemu operacyjnego i wielu funkcji. Poniżej znajdziesz nasz własny ranking telefonów dla osób starszych, które posiadają najważniejsze z nich.

Telefon dla seniora ranking

1. NOUS Helper Flip (NS2435) – telefon z klapką, która dodatkowo zabezpiecza wyświetlacz. Dzięki temu, że ekran umieszczony jest w klapce, producent mógł pozwolić sobie na wyjątkowo duże klawisze, które są łatwe do naciskania nawet dla osób o słabej ostrości wzroku.

2. MyPhone Tango – kolejny telefon z klapką. Tym razem posiada on dwa ekrany – wewnętrzny i zewnętrzny. Dzięki zewnętrznemu ekranowi senior może np. sprawdzić godzinę bez konieczności otwierania klapki.

3. MAXCOM MM461BB – PROSTY, LEKKI, CZYTELNY – nic więcej nie potrzeba

4. MAXCOM TELEFON KOMÓRKOWY MM715 + OPASKA SOS SENIOR – ten model musiał znaleźć się w naszym rankingu. Jest to telefon dla seniora, z którym jednocześnie otrzymujemy wodoodporną opaskę, z którą jest on zsynchronizowany. Opaska jest dodatkowym elementem dbającym o bezpieczeństwo naszych babć i dziadków. W momencie złego samopoczucia wystarczy, że senior wciśnie czerwony guzik na bransoletce. Wcześniej wybrana osoba zostanie natychmiast poinformowana o danej sytuacji.

5. Cavion S1 – to kolejny telefon przygotowany specjalnie z myślą o seniorach. Jest prosty, wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Dodatkowym atutem jest stacja dokująca dołączona do modelu. Dzięki temu senior może korzystać z niego jak z telefonu stacjonarnego.

6. MYPHONE HALO EASY – w naszym rankingu nie mogło zabraknąć tego modelu. Jego ogromnym plusem jest bardzo wytrzymała bateria, która pozwoli na korzystanie z telefonu nawet do 10 dni bez konieczności ładowania!

7. myPhone Halo S – telefon o konstrukcji typu „slider” z wysuwaną klawiaturą numeryczną. Doskonały dla starszych osób, które chcą mieć telefon z dużym ekranem i jednocześnie tradycyjną klawiaturą.

8. PANASONIC KX-TU150 – kolejny wspaniały telefon dla seniora. Posiada wszystko co potrzebne – duże klawisze, wyraźny ekran, latarkę, przycisk SOS.

9. Overmax VERTIS 1820 – kolejny prosty w obsłudze model, który znalazł się w naszym rankingu na pewno przypadnie do gustu starszym osobom.  Ma wszystkie niezbędne funkcje, które musi posiadać telefon seniora. Duże klawisze znacznie ułatwią jego obsługę. Natomiast zdjęcia przy kontaktach przydadzą się w wyszukiwaniu.

10. ALCATEL 20.08 – ranking telefonów dla seniora wieńczy Alcatel 20.08 – choć wcale nie oznacza to, że jest najgorszy. Wytrzymała bateria 1400mAh zapewnia długi czas działania. W telefonie zastosowano dużą, czytelną czcionkę dobrze widoczną na kontrastowym kolorowym wyświetlaczu. Wyraźne wcięcia i klawisze wykonane z twardego materiału ułatwiają wybieranie poszczególnych przycisków.

Wszystkie przedstawione w naszym rankingu telefony dla seniora posiadają oczywiście wymienione na początku niezbędne funkcje. Zapewne każdy z nich znajdzie grono starszych osób zadowolonych z użytkowania!

1 Comment

Dodaj komentarz