Akcesoria do łóżeczka dziecięcego. Jak mądrze wybrać?

Akcesoria do łóżeczka dziecięcego. Jak mądrze wybrać?

Każdy młody rodzic wie jak ważne jest, by wybrać odpowiednie łóżeczko dla swojego dziecka. Często nie potrafimy się do końca zdecydować, gdyż na rynku istnieje wiele rozwiązań. Początkujący rodzice nie są w stanie stwierdzić co się sprawdzi w przypadku ich dziecka.

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka

W większości przypadków dobrym rozwiązaniem jest kupno zwykłego łóżeczka ze szczebelkami o standardowym rozmiarze. Warto jednak wiedzieć, że są dzieci, które nie lubią spać w swoim łóżeczku. Wówczas rodzice mogą zdecydować się albo na spanie z maluchem w jednym łóżku, albo na kupno dostawki. Dostawka jest to rodzaj łóżeczka dla najmłodszych dzieci, które przystawia się do łóżka rodziców i spina odpowiednimi pasami. W ten sposób możemy mieć malucha zawsze pod kontrolą, a jednocześnie śpimy osobno. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet karmiących piersią, gdyż nie musimy wówczas wstawać do dziecka i odkładać go.

Rozwiązanie to sprawdzi się jednak w przypadku większości dzieci i warto się nad nim zastanowić. Jedynym problemem związanym z używaniem dostawki jest fakt, iż jest to rozwiązanie dla najmłodszych maluchów. Dostawki mają o wiele mniejsze rozmiary niż standardowe łóżeczko. Z tego też względu po jakimś czasie i tak staniemy przed wyborem standardowego łóżeczka. Jeśli zatem nasz maluch nie ma problemów z zasypianiem w zwykłym łóżeczku ze szczebelkami być może dostawka będzie nam zupełnie niepotrzebna.

Akcesoria do łóżeczka dziecięcego

Bez względu na to jakie łóżeczko wybierzemy musimy zakupić również kilka niezbędnych akcesoriów. Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni materac dopasowany do wielkości łóżeczka. Do materaca będzie nam potrzebne również kilka prześcieradeł. Najlepiej mieć co najmniej 3, gdyż małe dzieci mogą zabrudzić prześcieradło i lepiej mieć co najmniej jedno czyste w szafce.

Kolejnym elementem wyposażenia łóżeczka jest oczywiście pościel. Możemy wybierać spośród kilku rozmiarów, z których dosyć popularnym jest pościel 100×160. Jest to większa niż standardowa pościel dla dzieci 90×120 jednak z tego względu sprawdzi się na dłużej. Jeśli zatem nie chcemy kupować kilku pościeli warto wybrać ten rozmiar. Sprawdzi się bowiem w przypadku kilkumiesięcznego malucha, jak i później w przypadku kilkulatka.

Najlepiej wybierać pościel z bawełny organicznej posiadającej odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa w stosowaniu u najmłodszych. W ten sposób będziemy pewni, że materiał z którego wykonana jest pościel jest bezpieczny dla skóry malucha.

Dodaj komentarz