Liderzy elektromobilności w Polsce — lista firm

Liderzy elektromobilności w Polsce — lista firm

Elektromobilność to bardzo szerokie zagadnienie, którego centrum stanowią pojazdy z napędem elektrycznym. Ponadto odnosi się ono do technicznych i eksploatacyjnych aspektów dotyczących EV, technologii oraz infrastruktury ładowania. Nie bez znaczenia są również kwestie społeczno-gospodarczo-prawne, powiązane z takimi kwestiami, jak projektowanie, produkcja, czy praktyczne wykorzystywanie pojazdów elektrycznych. Które firmy w Polsce są liderami elektromobilności? Co warto o nich wiedzieć?

Elektromobilność w Polsce

Od 2017 roku w Polsce realizowany jest Plan Rozwoju Elektromobilności, którego celem jest stworzenie w naszym kraju warunków dla rozwoju przemysłu związanego z tym sektorem, a także stabilizacja sieci elektroenergetycznej. Kolejnym działaniem ze strony rządu było przedstawienie projektu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, dzięki której miało dojść do pobudzenia rozwoju elektromobilności oraz zastosowania innych paliw alternatywnych w sektorze transportowym w naszym kraju.

Jednak działania rządu to nie wszystko. Żadne zmiany nie mogłyby zajść, gdyby nie działalność firm nastawionych na rozwój i innowacyjność. Na szczęście w naszym kraju nie brakuje odważnych przedsiębiorców, którzy inwestują w rozwój nowych technologii.

Liderzy elektromobilności w Polsce — lista firm

Wśród wielu firm działających w sektorze elektromobilności można wskazać kilku liderów, a są nimi:

SIGMA Technology & Energy Solutions

Misją firmy SIGMA Technology & Energy Solutions jest wdrażanie nowoczesnych technologii, które ułatwiają życie, pozwalają na oszczędności i pomogą w redukcji zanieczyszczenia środowiska. Jej oferta jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno elektromobilność, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, fotowoltaikę, jak i elektroenergetykę i prace budowlane.

Ekoenergetyka

To przedsiębiorstwo wywodzące się z Zielonej Góry dąży do tego, aby wprowadzić zero emisyjny transport publiczny. Przykładem działalności firmy jest projektowanie i produkcja stacji ładowania wysokiej mocy, przeznaczonych dla samochodów, aut dostawczych, autobusów oraz ciężarówek. Nie bez przyczyny Ekoenergetyka uchodzi za pioniera elektromobilności oraz jednego z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie.

Garo Polska

Garo to firma, która oferuje m.in. stacje do ładowania EV, jednak to tylko część kompleksowej oferty, dostosowanej do potrzeb kreującego się rynku eletromobilności. Przedsiębiorstwo to zajmuje dominująca pozycję w zakresie sprzedaży stacji ładowania w Polsce.

Greenway

W ofercie tego przedsiębiorstwa znajdziemy zarówno usługi ładowania, jak i stacje ładowania, a także rozwiązania dla firm. Jest to jedna z pierwszych firm, które rozpoczęły działalność związaną z sektorem elektromobilności w Polsce. Greenway zaprasza do współpracy firmy, które planują stworzyć flotę składającą się z samochodów elektrycznych i zapewnia im stworzenie warunków do sprawnego i efektywnego ładowania tych pojazdów.

Elektromobility Poland

Nazwa tej firmy bez wątpienia znana jest wszystkim, którzy z zaciekawieniem śledzą losy budowy nowej polskiej marki motoryzacyjnej Izera. Celem jest stworzenie modelu samochodu dostosowanego do potrzeb Polaków, zarówno pod względem cenowym, jak i wyposażenia czy parametrów, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla obecnie wybieranych w naszym kraju pojazdów.

Dodaj komentarz