Program do zarządzania zasobami informatycznymi – wsparcie techniczne i oszczędność czasu

Program do zarządzania zasobami informatycznymi – wsparcie techniczne i oszczędność czasu

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że właściciele firm mają do wyboru coraz więcej opcji, jeśli chodzi o zarządzanie systemami informatycznymi. Poszukują wygodnych, efektywnych i korzystnych finansowo rozwiązań. Coraz większą popularnością cieszy się program do centralnego zarządzania komputerami – system ITManager. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule.

Program do zarządzania zasobami informatycznymi – zdalne wsparcie każdego przedsiębiorstwa

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa bez efektywnego zarządzania infrastrukturą informatyczną. Warto natomiast wiedzieć, że nie ma konieczności posiadania działu IT i zatrudniania sztabu informatyków. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdalne wsparcie techniczne firmowego środowiska IT.

Program do zarządzania projektami i zarządzania zadaniami z dziedziny IT – korzyści

W jaki sposób działa program do zarządzania zasobami? Polski program ITManager oferuje szereg funkcji, takich jak:

  • Baza konfiguracji komputerów oraz oprogramowania – bieżąca inwentaryzacja konfiguracji sprzętowo-systemowej komputerów, analiza zmian i odczyt parametrów stanowisk. W razie wykrycia nieprawidłowości administratorzy są niezwłocznie powiadamiani.
  • Zarządzanie legalnością oprogramowania – posiadanie legalnego oprogramowania to kluczowa kwestia podczas korzystania z systemów informatycznych. Program do zarządzania dokonuje odczytu zainstalowanych aplikacji, a także analizuje zawartość dysków twardych w komputerach. W ten sposób odbywa się audyt legalności oprogramowania.
  • Zdalne zarządzanie i automatyzacja – ta funkcja zapewnia możliwość przejęcia pulpitu (monitoring komputera) oraz transfer plików w sieci LAN/WAN. Sprawdza się do zarządzania projektami, planowania projektów, uruchamiania zadań i polis instalacyjnych. Można też zainstalować aplikację na urządzeniach mobilnych.
  • Zarządzanie zasobami – kolejna kwestia to centralne zarządzanie zasobami.
  • ServiceDesk – jest to miejsce zarządzania wszelkimi kwestiami związanymi z systemem informatycznym, czyli zarządzanie incydentem, system zgłoszeń i obsługa zgłoszeń, wsparcie techniczne, baza wiedzy itd.
  • Monitoring sieci LAN – skanowanie sieci LAN oraz analiza wykrytych urządzeń z wykorzystaniem protokołu SNMP pozwala na sprawdzenie działania urządzeń drukujących oraz urządzeń sieciowych.
  • Monitoring użytkowników – program IT to także w pewnym sensie narzędzie do zarządzania zasobami ludzkimi, ponieważ dostarcza informacji na temat rzeczywistej aktywności pracowników. Śledzi czas logowania, uruchamiane aplikacje, odwiedzane strony oraz dokonywane wydruki. Pozwala przeanalizować efektywność codziennej pracy i służy do monitorowania czasu pracy.

Jak wdrożyć program do zarządzania zasobami informatycznymi w swojej firmie?

Jeżeli nigdy wcześniej nie posługiwałeś się takimi narzędziami, to oczywiste jest, że chciałbyś sprawdzić program. Jest to możliwe. Przez 30 dni możesz korzystać z okresu testowego (demo systemu).

Kolejna opcja zapoznania się z narzędziem, to webinar dotyczący tego, jak usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT. Podczas webinaru jest przeprowadzana prezentacja systemu. Możesz także umówić się na indywidualną prezentację, podczas której specjaliści odpowiedzą na pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz