Darmowa wycena nieruchomości online – skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi

Darmowa wycena nieruchomości online – skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi

Wycenę nieruchomości najczęściej, wykonuje się przed sprzedażą mieszkania lub domu. Można ją wykonać na kilka sposobów – samodzielnie, z pomocą rzeczoznawcy lub przy pomocy specjalnie do tego stworzonych narzędzi. Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży nieruchomości, to jej wycena powinna być pierwszą z rzeczy, które zrobisz. Dzięki temu będzie można przygotować ogłoszenie i szukać potencjalnych kupców. Wycena mieszkania jest niezbędna m.in. do podziału majątku, celów gospodarczych, zabezpieczenia kredytu. Z tego artykułu dowiesz się więcej na ten temat.

Samodzielna wycena nieruchomości

Pierwszym krokiem przed sprzedażą mieszkania może być samodzielna wycena nieruchomości. Jak to zrobić? Możesz porównać swoje mieszkanie lub dom z nieruchomościami o podobnych parametrach. Wejdź na portale ogłoszeniowe i zobacz, jak wyceniane są nieruchomości o podobnym metrażu, standardzie, lokalizacji itd. Dzięki temu będziesz mniej więcej wiedzieć, ile możesz zarobić na sprzedaży swojego mieszkania. Dobrym pomysłem będzie też darmowa wycena nieruchomości online. W internecie pojawia się coraz więcej narzędzi, które umożliwiają szybką i rzetelną wycenę mieszkań i domów.

Aby wykonać wycenę nieruchomości online, wystarczy uzupełnić formularz o niezbędne dane dotyczące nieruchomości. Wpisz miasto, adres, metraż, rok budowy, liczbę pokoi, standard. Narzędzie za pomocą algorytmu ustali sugerowaną cenę mieszkania bądź domu. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, szczególnie jeśli do dyspozycji są darmowe narzędzia i za wycenę nie trzeba nic płacić.

Wycena rzeczoznawcy

Rzeczoznawca wykonuje operat szacunkowy, który jest dokumentem urzędowym. Najczęściej wykonuje się go w przypadku kredytów hipotecznych, spadków i przy rozwodzie. Rzeczoznawca majątkowy określa wartość nieruchomości na podstawie danych o transakcjach nieruchomościami podobnymi do tej, którą dysponujemy. Rzeczoznawcy mogą określić wartość nieruchomości, ale także gruntów, biurowców czy lasu. Za usługę rzeczoznawcy trzeba jednak zapłacić, a koszt zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest wycena nieruchomości. W przypadku prostego operatu szacunkowego, który dotyczy mieszkania w mieście, cena usługi nie wynosi więcej niż kilkaset złotych. Wycenę nieruchomości może też dokonać pośrednik nieruchomości. Taka osoba jest dobrze zorientowana w aktualnych trendach, zna rynek i wie jak dokonać wyceny. Oprócz wyceny pośrednik może też pomóc nam w sprzedaży nieruchomości, pozyska klienta, stworzy ogłoszenie itd.

Dodaj komentarz