5 powodów dlaczego duży ekran jest lepszy

5 powodów dlaczego duży ekran jest lepszy

Każdy z producentów smarfonów szuka nowości w swoich produktach, które mogłyby przyciągnąć nowych nabywców urządzeń. Jedną z takich rzeczy jest na pewno jest wielkość ekranu. Tą tendencję do tworzenia nowych smartfonów z wielkimi ekranami możemy zaobserwować już od pewnego czasu. Przykładami o jakich dyskutowano chociażby ostatnimi czasy to: iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy Note 4, Nexus 6 czy Nokia Lumia 1320. Wielu krytyków stara się doszukać jedynie wad posiadania telefonu z tak dużym ekranem, jednak ja przestawię Wam pięć czynników, które pozytywnie wpływają na użytkowanie smartfonu z ekranem większym niż 5 cali.

Oglądanie filmów

Na urządzenia mobilne powstało wiele aplikacji, które oferują oglądanie filmów np. podczas podróży. Wiele osób korzysta z YouTube, IPLA, Vimeo lub Eurosport Player. Oczywistą sprawą jest to, że im większy ekran tym lepiej ogląda się filmiki.

Wideoczat

Przy wideokonferencjach również większy ekran to większy komfort rozmowy. Coraz więcej komunikatorów oferuje rozmowy wideo np. Messenger, Skype czy Viber.

Gry mobilne

Granie na urządzeniu z większą przekątną ekranu to sama przyjemność dla gracza. Szczególnie można tego zaznać w grach, w które gramy mają poziome ustawienie ekranu.

Czytanie

Tradycyjne książki są coraz częściej wypierane przez e-booki, które również są dostępne na smartfony i tablety. O ile o komfortem czytania na tablecie nie musimy się przejmować, to może sprawić problem na mniejszych ekranach. Popularne aplikacje: Wattpad, Kindle, Google Książki.

Robienie zdjęć

Duży ekran pozwala na wybraniu najlepszego kadru, który sprawi, że zdjęcie będzie jak najlepsze.

Dodaj komentarz