6-tygodniowe iPhone 8 i 8 Plus już na rynku wtórnym

6-tygodniowe iPhone 8 i 8 Plus już na rynku wtórnym

Oficjalnie na rynku, Apple iPhone 8 i Apple iPhone 8 Plus zadebiutowały zaledwie trochę ponad miesiąc temu, a już wiele osób chce sprzedać używane jednostki. Wszystko to jest spowodowane tym, że część z nich przygotowuje się do nabycia nadchodzącego iPhone X. Jeden z menadżerów ds. marketingu serwisu Decluttr.com, James Bell spodziewał się, że ludzie będą chcieli sprzedać urządzenia z 2016 roku, a więc iPhone 7 i 7 Plus, a nie najnowsze wersje regularnych iPhone’ów. Pokazuje to wyraźnie, że wiele osób woli zupełnie wyjątkowego iPhone X, zamiast iPhone 8 i 8 Plus, które różnią się kilkoma szczegółami od swoich poprzedników.

Witryna zakupiła przez ostatni miesiąc tysiące iPhone’ów, a aż 7 % stanowiły właśnie iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Jest to dużo, ponieważ w ubiegłym roku najnowsze jednostki (7 i 7 Plus) stanowiły zaledwie 1 procent. Nowe telefony Apple różnią się od ubiegłorocznych jedynie wsparciem bezprzewodowego ładowania, nowym chipsetem, aparatami i kilka innymi szczegółami i to zapewne jest zbyt mała zmiana, aby przesiadać się na najnowsze iPhone’u. Zdecydowanie pod tym względem wygrywa iPhone X, ponieważ tu przesiadamy się na ekran OLED, zupełnie inną konstrukcję, czy Face ID zamiast Touch ID.

Przeglądając polskie serwisu aukcyjne można zauważyć jedynie nowe iPhone’y 8 i 8 Plus. Jest to też spowodowane tym, że cieszą się one mniejszą popularności i rzeczą jasną jest, że będzie ich zdecydowanie mniej na rynku wtórnym.

Źródło: YahooFinance

Dodaj komentarz