Aktualizacja Viber przynosi szyfrowanie end-to-end i ukryte rozmowy

Aktualizacja Viber przynosi szyfrowanie end-to-end i ukryte rozmowy

Na początku tego miesiąca, WhatsApp ogłosił, że wszystkie rozmowy będą bezpieczne dzięki szyfrowaniu end-to-end. Oznacza to, że wysyłane wiadomości i załączniki zobaczą jedynie rozmówcy. Dziś jeden z największych konkurentów dostarcza swoim użytkownikom to samo.

Mowa oczywiście o Viberze, który ma aktualnie 700 milionów aktywnych użytkowników. Najnowsza aktualizacja jest dostępna do pobrania z Google Play oraz App Store. Szyfrowanie end-to-end dostępne będzie oczywiście jeśli obie osoby mają zainstalowaną najnowszą wersję komunikatora na swoim urządzeniu.

Zapewnia to bezpieczeństwo na takim poziomie, że nawet twórcy aplikacji nie będą wstanie przechwycić żadnej wiadomości czy rozmowy. Rozpowszechnianie funkcji zakończy się w ciągu dwóch tygodni. Potwierdzenie szyfrowania uzyskasz, gdy zobaczysz nową ikonę kłódki w interfejsie czatu.

Nową opcją w aplikacji Viber są też ukryte rozmowy. Daje to możliwość schowania z ekranu głównego rozmów z wybranymi osobami. Aby uzyskać do nich dostęp trzeba będzie podać kod PIN lub odblokować je za pomocą TouchID w iOS.

Źródło: Viber

Dodaj komentarz