Android Nougat bardzo wolno zwiększa udział w rynku, tuż przed wydaniem Androida O

Android Nougat bardzo wolno zwiększa udział w rynku, tuż przed wydaniem Androida O

Google właśnie udostępniło dane na temat dystrybucji Androida na początku sierpnia. Dla obecnie najnowszego systemu nie wygląda to tak kolorowo jak można by się tego spodziewać, a za rogiem przecież jest już kolejna wersja.

Niestety Nougat nie zyskuje większego pola w takim tempie, aby móc wyprzedzić poprzednie wydania. Różnorodne środowisko jakim jest Android jest główną przyczyną takiego stanu. Możemy być pewni, że główni producenci jak Samsung, LG, HTC, czy też Sony przygotowują już aktualizację Androida O dla swoich flagowych urządzeń. Niestety pomijają przy tym inne jednostki i nie są w stanie przygotować poprzedniej wersji systemu, nawet rok po jego wydaniu.

Jedynymi wersjami, które zaliczyły wzrost aktywnych urządzeń na rynku są Nougat i Marshmallow, zdobywając odpowiednio 2% i 0.5 %. Rzeczą jasną jest, że poprzednie wydania straciły swój “kawałek tortu” i i udział zmniejszył się o kilka punktów procentowych.

Najpopularniejszym nada pozostaje wspomniany już Android Marshmallow z wynikiem 32.3 %. Drugim jest Lollipop (5.0 i 5.1) z 29.2 procentami. Wydany w 2013 roku, Android KitKat nadal jest zainstalowany na 16 % smartfonów i tabletów. Pięcioletni JellyBean ma nadal udział na poziomie 7.6 %. Gingerbreadn i IceCream Sandwich zainstalowane są na mniej niż 1 procencie urządzeń.

Źródło: Google

Dodaj komentarz