Android Nougat już na ponad 7 procentach urządzeń

Android Nougat już na ponad 7 procentach urządzeń

Na początku każdego miesiąca pojawia się raport, który obrazuje nam jak aktualnie wygląda dystrybucja wszystkich wersji systemu Android. Statystyki są tworzone na podstawie wszystkich urządzeń, które odwiedziły sklep Google Play w przeciągu ostatnich siedmiu dni.

W zeszłym miesiącu mogliśmy dowiedzieć się, że 4.9 procent smartfonów i tabletów pracuje na najnowszej wersji Androida o nazwie Nougat. Teraz oba – Android 7.0 i 7.1, zasilają 7.1 % urządzeń. Praktycznie na równi są dwie poprzednie wersje, czyli Marshmallow (Android 6.0) and Lollipop (Android 5.0, 5.1). Jednak to starszy Marshmallow okupuje pierwsze miejsce i znajduje się na 32 % smartfonów i tabletów. Tuż za nim z wynikiem 31.2 procentów znajduje się Marshmallow.

KitKat (Android 4.4) plasuje się na kolejnym miejscu z 18,8%, a Jellybean (Android 4.1.x, 4.2.x, 4.3, 4.4) z ponad dwukrotnie mniejszym wynikiem, 9,1% znajduje się na 4. miejscu. Pozostałe wydania jak IceCream Sandwich nie stanowią już o sile systemu od Google i znajdziemy je na mniej niż 1 procencie urządzeń.

Dodaj komentarz