Android Nougat na dwukrotnie większej liczbie urządzeń w porównaniu z lutym

Android Nougat na dwukrotnie większej liczbie urządzeń w porównaniu z lutym

Jak co miesiąc, w pierwszym tygodniu możemy zobaczyć jak prezentują się obecnie liczby dystrybucji systemu Android. Dane zbierane są na podstawie urządzeń, które odwiedziły Google Play w ciągu ostatnich siedmiu dni, z czego tym ostatnim był 6 marca. Najbardziej oczywiście, wszystkich interesuje jak wynik osiągnęła najnowsza wersja systemu Google. Android 7.0 i Android 7.1 znajdują się obecnie na 2.8 % smartfonów. Jest to ponad dwukrotny wzrost względem lutego, gdzie Nougat zainstalowany był na 1.2 procentach urządzeń.

Dwie inne kompilacje Android 5.0 i Android 5.1 Lollipop niezmiennie są na pierwszym miejscu i nadal funkcjonują na 32.5 % smartfonów i tabletów. Tuż za nim znajduje się Android 6.0 z Marshmallow z wynikiem 30,7% udziału w rynku. Android 4.4 KitKat nadal utrzymuje się na dobrym poziomie i nadal w użytku jest 20.4 procent urządzeń z tym systemem.

Android Jelly Bean nadal uzyskuje bardzo dobry wynik i stanowi 10,8 % wszystkich kompilacji mobilnego OS od Google. Ice Cream Sandwich and Gingerbread nadal utrzymują się na poziomie 1 procenta. Wynik Androida Nougat w ciągu najbliższych miesięcy powinien znacząco się poprawić, ponieważ na rynek trafi wiele urządzeń, które będą miał zainstalowaną właśnie tę wersję od samego początku.

Dodaj komentarz