Aplikacja od Microsoftu opowie otoczenie oraz przeczyta wszelkie teksty

Aplikacja od Microsoftu opowie otoczenie oraz przeczyta wszelkie teksty

Technologia jest tak niesamowita w dzisiejszych czasach, że trudno sobie wyobrazić, co spotka nas za 10 lat. Obecnie każdy z gadżetów i programów zostaje dostosowany w taki sposób, abyśmy mogli korzystać z niego w każdym miejscu i spokojnie zmieścić w kieszeni. Jeszcze kilka lat temu było to trudne do uwierzenia, ale dziś każdy się do tego przyzwyczaiło i stało się to codziennością.

Po raz kolejny, Microsoft dostarcza niezwykłą aplikację o nazwie Seeing AI, która potrafi opisać otaczającą przestrzeń. Jest to znakomite narzędzie dla osób z wszelkimi wadami wzroku. Seeing AI jest w stanie odczytać teksty o różnej wielkości. Wystarczy skierować aparat urządzenia na kartkę papieru lub inną powierzchnię z tekstem. Odczyta kody kreskowe oraz wiele innych rzeczy, które mogą sprawiać kłopot osobom niedowidzącym.

To jednak nie koniec, aplikacja potrafi również rozpoznać i zapisać informacje na temat twarzy ludzi, a także przedstawia ich szacunkowy wiek, nastroju lub względną lokalizację. Rozwijana jest również funkcja narracji otoczenia i tego co dzieje się wokół użytkownika Seeing AP.

Aplikację można oczywiście obrać z App Store bezpłatnie. Jeśli będzie ona cieszyła się sporą popularnością, to nieuniknione, że wkrótce dodawane będą nowe funkcje. Seeing Ap jest obecnie dostępne tylko w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Hong Kongu, Nowej Zelandii i Singapurze.

Dodaj komentarz