Apple ciężko pracuje na wprowadzeniem usługi Apple Pay do Europy i Azji

Apple ciężko pracuje na wprowadzeniem usługi Apple Pay do Europy i Azji

Od chwili wprowadzenia usługi Apple Pay pojawiają się pytania, gdzie tak naprawdę działa. W Polsce oczywiście też nie możemy z niej skorzystać. Mamy teraz, być może dobre wieści. Apple ciężko pracuje nad wprowadzeniem swojej usługi płatności do innych znaczących rynków światowych, takich jak Europa i Azja. Tak przynajmniej donosi Jennifer Bailey, wiceprezes Apple ds. usług internetowych i Apple Pay. Ostatecznym celem Apple jest wprowadzenie Apple Pay dostępnym na wszystkich głównych rynkach, gdzie produkty spółki z Cupertino są sprzedawane.

Dobrym przykładem jest Singapur, gdzie ostatnio pojawiła się właśnie usługa. Apple Pay jest tam obecnie dostępne dla 80 procent posiadaczy kart Visa i Mastercard. Oczywiście Bailey nie zdradza, co oznaczają “kluczowe” rynki. Nie ujawnia również z jakimi bankami obecnie Apple prowadzi rozmowy w celu udostępnienia usługi swoim klientom.

Obecnie Apple Pay jest dostępne w USA, Kanadzie, Australii, Chinach, Singapurze i Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że Hongkong i Hiszpania w niedalekiej przyszłości dołączą do tego grona. Być może więcej szczegółów poznamy już w czerwcu na WWDC 2016.

Źródło: AppleInsider

Dodaj komentarz