ASUS Zenfone 2 z aktualizacją Marshmallow

ASUS Zenfone 2 z aktualizacją Marshmallow

ASUS wreszcie wydał build systemu Android Marshmallow dla smartfonu ZenFone 2. Aktualizacja została ogłoszona w lutym i miała pojawić się w II kwartale tego roku, czyli do końca czerwca. Obecnie mamy III kwartał, a w między czasie Google zdążyło już wydać kolejną wersję swojego systemu mobilnego.

Aktualizacja Marshmallow przynosi wszystkie nowe funkcje jak w przypadku innych producentów, ale dodatkowo usuwa wiele zainstalowanych wcześniej aplikacji, które wprowadzano wraz z poprzednią wersją. Zalecanym rozwiązaniem jest, aby przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie po aktualizacji więc wszystkie starsze aplikacje są automatycznie usuwane. Mimo tego, że wiele ze zbędnych aplikacji zostaje usuniętych, nadal pozostają inne, które mogą wydawać się bezużyteczne.

Aktualizacja jest dostępna do pobrania ze strony ASUS i jest to prosty proces, w którym po prostu musimy wgrać plik aktualizacji do katalogu głównego telefonu (root), aby natychmiast uzyskać możliwość wykonania aktualizacji. Możesz też poczekać na powiadomienie o aktualizacji OTA, ale jak w przypadku innych modeli ASUS może ono nigdy się nie pojawić.

Źródło: AndroidPolice, ASUS

Dodaj komentarz