CEO firmy Samsung potwierdza większą sprzedaż Galaxy S8 o 15% względem Galaxy S7

CEO firmy Samsung potwierdza większą sprzedaż Galaxy S8 o 15% względem Galaxy S7

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że sprzedaż duetu Galaxy S8 zaczęła gwałtownie spadać. Mówiono, że jest ona nawet niższa niż w przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, a więc zupełnie odmiennie niż mówiły prognozy sprzed kilku miesięcy. Miał to być jeden z powodów, dla których Samsung zdecydował się na przyspieszenie produkcji Galaxy Note 8 i jego wcześniejsze wydanie. Oczywiście producent nie podał żadnych oficjalnych liczb.

Jednak CEO firmy Samsung, DJ Koh stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom na konferencji prasowej w Taipei. Dodatkowo potwierdził, że Samsung Galaxy Note 8 rzeczywiście zostanie zaprezentowany pod koniec sierpnia. Koh oznajmił, że łączna sprzedaż Galaxy S8 i S8+ jest wyższa o 15%, niż w przypadku ich poprzedników. Samsung spodziewa się również wzmożonej sprzedaży w kolejnych dwóch kwartałach 2017 roku.

Samsung Galaxy Note 8 ma zostać zaprezentowany 23 sierpnia, a do sprzedaży trafić w następnym miesiącu. Dodatkowo Samsung będzie chciał go wprowadzić dwuetapowo. Pierwsza fala urządzeń trafi pojawi się w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Druga partia, a więc pozostałe kraje (w tym Polska) otrzymają Galaxy Note 8 na początku października. Oznacza to też, że klienci będą zainteresowani kupnem flagowych Galaxy S8 i Galaxy S8+ jeszcze przez ponad dwa miesiące.

Źródło: Digitimes

Dodaj komentarz