Chcesz wydłużyć pracę baterii smartfonu nawet trzykrotnie? Oto sposób

Chcesz wydłużyć pracę baterii smartfonu nawet trzykrotnie? Oto sposób

Jeśli zauważysz, że żywotność baterii w smartfonie gwałtownie spada, warto wyczyścić jego pamięć podręczną. Często się pewnie zdarza, że wasze urządzenie zaczyna zżerać ogromne ilości baterii w bardzo krótkim czasie i po kilku godzinach od ładowania trzeba je podłączać ponownie do ładowarki. Może oczywiście zdarzać, że zainstalowane aplikacje działające w tle wpływają na żywotność baterii. Są nimi przede wszystkim Facebook i Messenger, których odinstalowanie może zwiększyć wydajność baterii o 20 %. Więcej w tym miejscu.

Oczyszczenie pamięci podręcznej, w której przechowywane są pliki tymczasowe aplikacji i stron internetowych znacząco może poprawić działanie smartonu pod względem czasu pracy i wydajności. W systemie Android możemy tego dokonać w następujący sposób:

Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Wyczyść pamięć podręczną lub w przypadku Android 6.0 lub nowszego Pamięć > Wyczyść pamięć podręczną. W systemie iOS możemy tego dokonać przytrzymując przycisk zasilania, aż pojawi się okno do wyłączenia urządzenia. Następnie przytrzymujemy jednocześnie przycisk Home oraz przycisk zasilania. Powinien pojawić się czarny ekran, a urządzenie zostanie zresetowane. Możemy też wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Safari w Ustawieniach. To samo można uczynić z innymi aplikacjami. Takie działanie może poprawić pracę baterii nawet trzykrotnie, a więc jest to zadowalający rezultat. Oczywiście każdy smartfon czy tablet będzie odczuwał tę poprawę inaczej lub w ogóle.

Dodaj komentarz