Chiński producent oskarża Apple o kopiowanie projektu iPhone 6

Chiński producent oskarża Apple o kopiowanie projektu iPhone 6

Pekińska organ własności intelektualnej orzekł, że Apple naruszył patenty konstrukcyjne chińskiego producenta smartfonów. Firmą tą jest Shenzhen Baili, a chodzi o projekt iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Według tego urządzenia Apple są podobne do modelu 100C – smartfonu z Androidem.

Dla porównania, oto zdjęcia 100c pochodzące z chińskiej agencji regulacyjnej TENAA:

Ale co w tym najśmieszniejszego? Pekińska Urząd Własności Intelektualnej nakazał zaprzestać sprzedaży Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus w Pekinie! Na serio.

To nie jest pierwszy dziwne orzeczenie o własności intelektualnej przeciwko Apple w Chinach w ostatnich tygodniach. Niedawno firma straciła wyłączne prawa do znaku towarowego “iPhone” w tym kraju, co pozwala firmom na tworzenie produktów (nie smartfonów) używając nazwy “iPhone”.

Oto oficjalne oświadczenie Apple odnośnie całej sytuacji:

“IPhone 6 oraz iPhone 6 Plus jak i iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz iPhone SE nadaj są dostępne w sprzedaży w Chinach. Odwołaliśmy się od nakazu administracyjnego z regionalnego sądu patentowego w Pekinie w zeszłym miesiącu i w rezultacie wyrok został zawieszony do czasu przeglądu przez sąd własności intelektualnej w Pekinie.”

Dodaj komentarz