Człowiek, który twierdzi, że wynalazł iPhone w 1992 pozywa Apple na 10 miliardów dolarów

Człowiek, który twierdzi, że wynalazł iPhone w 1992 pozywa Apple na 10 miliardów dolarów

iPhone to produkt, który pojawił się na rynku dokładnie 9 lat temu. Z tej okazji mieszkaniec Florydy postanowił pozwać firmę Apple o 10 miliardów dolarów oraz 1.5 % wszystkich przyszłych zysków. Jak sam twierdzi to on jest wynalazcą przełomowego urządzenia mobilnego i dokonał tego już w 1992 roku.

Thomas S. Ross opublikował swoje szkice, które stworzył 15 lat przed wydanie pierwszego iPhone’a. Na rysunku możemy zobaczyć urządzenie nazwane “electronic reading device”. Opis tego patentu mówi o “urządzeniu zaprojektowanym do łączenia mediów oraz narzędziu do komunikacji”. Jak twierdzi sam twórca projektu, Apple inspirowało się nim podczas tworzenie iPhone, iPada oraz iPod’a Touch.

Najciekawsze jest jednak, że jego patent został odrzucony w 1995 roku, ponieważ jego twórca nie wniósł stosownej opłaty. W pozwie, Ross użył słynnego stwierdzenia Steve’a Jobs’a: „zawsze byliśmy bezwstydni w kwestii kradzieży świetnych pomysłów”.

Patrząc już na sam projekt można odnieść wrażenie, że rzeczywiście przypomina on obecne smartfony, z jednym drobnym szczegółem, którego nie przewidział Ross. Pod ekranem umieścił on klawiaturę alfanumeryczną, a jak wiemy większość standardowych smartfonów posiada dotykowe ekrany, co nie wymaga dodatkowej fizycznej klawiatury.

Poniżej możemy zobaczyć także projekt urządzenia z dwoma ekranami:

Źródło: The Telegraph

Dodaj komentarz