Czy wycinanie laserem blach to skuteczna metoda obróbki metalu?

Czy wycinanie laserem blach to skuteczna metoda obróbki metalu?

Możemy wyróżnić kilka metod obróbki materiałów, w tym także różne rodzaje wykonywanych cięć. Najbardziej popularne są cięcia laserowe i plazmowe. Jeśli planujesz skorzystać z tej usługi po raz pierwszy, wybór odpowiedniej metody może okazać się problematyczny. Nie przejmuj się jednak: poniżej wyjaśniamy, na czym polega wycinanie laserem blach i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Metody obróbki metalu

W zależności od etapu produkcji i pożądanego efektu, firmy specjalizujące się w obróbce metalu mogą zaproponować ci kilka usług. Będzie to między innymi:

  • cięcie
  • spawanie
  • gięcie
  • frezowanie
  • śrutowanie.

Szczególną popularnością cieszą się cięcia, a dokładnie: wycinanie laserem blach. Wykonają je dla ciebie pracownicy firmy GUBAD, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży. Dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju obróbki? Sprawdźmy!

Wycinanie laserem blach, czyli precyzja i skuteczność

Cięcie laserowe to jeden z najnowocześniejszych i najdokładniejszych sposobów na nadanie metalom pożądanego kształtu. W porównaniu do innych rodzajów cięć, na przykład metody plazmowej, jest on tańszy i bardziej precyzyjny. Wycinanie laserem blach zapewnia finalnym produktom ładny wygląd i nieuszkodzone krawędzie. Energia wytwarzana przez wiązkę laserową umożliwia bowiem maszynie wykonanie starannego cięcia.

Wycinarki laserowe najwyższej jakości, które posiada w swojej ofercie GUBAD, pozwalają nadać kształt metalom o różnej grubości. Metoda ta jest powtarzalna, dlatego świetnie nadaje się do zastosowania w produkcjach o masowej skali. Ponadto nowoczesny sprzęt, taki jak modele wycinarek Hypergear i Spacegear od producenta Mazak, umożliwia pracownikom cyfrowe sterowanie maszyną. Wpływa to oczywiście na wydajność firmy oraz możliwość modyfikacji produkcji wedle potrzeb klienta. Maszyny wyróżniają się także dużą mocą i możliwością stałego monitorowania jakości wykonywanych cięć. To wszystko sprawia, że wycinanie laserem blach jest najbardziej polecaną metodą obróbki metalu. 

Kto może skorzystać z wycinania laserem blach?

GUBAD podejmuje nie tylko trwałą współpracę z dużymi przedsiębiorstwami. Firma realizuje także drobne zlecenia prywatnych klientów. Wycinanie laserowe to natomiast tylko jedna z jej usług; obróbce możesz poddać także stal nierdzewną, miedź, aluminium i inne materiały. Ponadto, pracownicy parku maszynowego mogą wyprodukować dla ciebie metalowe ramy łóżek, ław i stoliki nocne. Ich specjalnością są również konstrukcje wykorzystywane w branży budowlanej, takie jak drabinki i balustrady.

Dodaj komentarz