Data rozpoczęcia sprzedaży Samsunga Galaxy S8 przesunięta o kolejny tydzień

Data rozpoczęcia sprzedaży Samsunga Galaxy S8 przesunięta o kolejny tydzień

Jeszcze do dziś twierdzono, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ trafią na półki sklepowe 21 kwietnia, a więc trzy tygodnie po Samsung Unpacked, które odbędzie się 29 marca. Najnowsze doniesienia mówią, że do tej daty będziemy musieli dodać jeszcze siedem dni, ponieważ najnowsza flagowa linia trafi do sprzedaży dopiero 28 kwietnia.

Początkowo Galaxy S8 miał zostać zaprezentowany na MWC 2017, ale wiemy, że tak się nie stało i premiera została przesunięta o miesiąc, co oczywiście opóźnia również jego pojawienie się na rynku. Od dawna mówiło się o trzecim tygodniu kwietnia, nawet wtedy, gdy nie znano oficjalnej daty jego premiery. Teraz Samsung został po raz kolejny zmuszony do zmiany terminu rozpoczęcia globalnej sprzedaży swojego flagowego produktu.

Evan Blass (@evleaks) przekazuje, że powodem opóźnienia jest niska wydajność produkcji chipsetów Snapdragon 835 i Exynos 8895. Istnieje również teoria, że Samsung chce jeszcze dokładniej wszystko zbadać pod kątem bezpieczeństwa, aby uniknąć fiaska jak w przypadku Galaxy Note 7.

Dodaj komentarz