Ekran SmartWatch’a to za mało? Użyj ramię jako wirtualny interfejs dotykowy

Ekran SmartWatch’a to za mało? Użyj ramię jako wirtualny interfejs dotykowy

Ekrany dotykowe to domena smartfonów i tabletów ze względu na swoją funkcjonalność i odpowiedni rozmiar urządzeń. Są one z wiadomych względów obecne także w inteligentnych zegarkach. Oczywiście w przypadku tak mały wyświetlaczy możemy na nich wykonać tylko niektóre podstawowe gesty niezbędne do obsługi, ale raczej nie ma mowy o bardziej precyzyjnych ruchach. Grupa naukowców postanowiła rozwiązać ten problem tworząc system, który wykorzystuje ramię jak panel dotykowy dla SmartWatch’a.

System SkinTrack łączy czujniki w zegarku ze specjalnym pierścieniem noszony na palcu drugiej ręki, który emituje nieszkodliwe wysokiej częstotliwości fale przez palec. Wykrycie tego sygnału pozwala na przeniesienie ruchu na ekran zegarka z zadowalającą dokładnością.

Takie rozwiązanie otwiera drzwi dla programistów w celu rozwiązania wielu problemów związanych głównie z minimalizmem SartWatch’y. Dla przykładu można stworzyć interfejs wirtualnej klawiatury, aby ułatwić pisanie za pomocą zegarka. Usprawniłoby to również problem z powiększaniem i minimalizowaniem za pomocą odpowiednich gestów.

Technologia pozwala również na działanie przez materiał także nie byłoby problemu z wykorzystaniem jej funkcjonalności w chłodnie dni. Na razie jest to oczywiście prototyp, więc nie wiemy czy kiedykolwiek pojawi się ona na szerszą skalę.

Dodaj komentarz