Etui FlexCase od Microsoftu i jego niesamowite funkcje

Etui FlexCase od Microsoftu i jego niesamowite funkcje

Microsoft rzekomo jest w trakcie wdrażania nowego etui z klapką we współpracy z University of Applied Sciences Upper Austria. Poza funkcją ochronną tzw. etui FlexCase posiada wyświetlacz z papieru elektronicznego (stosowany np. w e-bookach). Rezultatem jest inteligentny i elastyczny dodatkowy 4-calowy wyświetlacz, który można wykorzystać na różne sposoby.

W trybie książki dodatkowy ekran jest po lewej stronie, a smartfon po prawej. Tryb Laptop daje możliwość korzystania z telefonu jak z komputera przenośnego. Urządzenie z etui FlexCase ustawione jest w pozycji horyzontalnej, a e-papier służy jako klawiatura QWERTY. W trybie Backside etui jest otwarte, a dodatkowy wyświetlacz jest oparty o tył smartonu, aby konstrukcja miała wyświetlacze po obu stronach.

Treści mogą być kopiowane z aplikacji do ekranu e-papieru, a następnie dołączone np. do wiadomości e-mail. Ma to również wygodne zastosowanie podczas czytania książki i przewracaniu każdej strony. Ma to też zastosowanie w nawigacji, gdy na dodatkowym ekranie możemy wykonywać powiększanie, obracanie mapy.

Może mieć to także zastosowanie w aplikacji aparatu, gdzie wszystkie opcje i funkcje będą wyświetlane na dodatkowym 4-calowym ekranie.

FlexCase zadebiutuje w przyszłym miesiącu na konferencji Computer-Human Interaction.

Dodaj komentarz