Facebook ogłasza, że reklamy zmierzają do Messengera

Facebook ogłasza, że reklamy zmierzają do Messengera

Facebook poinformował właśnie, że począwszy od tego tygodnia, użytkownicy aplikacji Messenger w niektórych krajach zobaczą reklamy w komunikatorze. Reklamy skierowane są zarówno dla konsumentów jak i przedsiębiorstw, ale nie będą widoczne w oknie rozmowy bez kliknięcia w nią na ekranie głównym aplikacji Messenger. Początkowe reklamy będą wyświetlane od przypadkowych reklamodawców, ale ostatecznie będą wyświetlane jedynie te od firm, z którymi nawiązaliśmy wcześniej rozmowę.

Początkowo reklamy testowe pojawią się w Australii i Tajlandii. Da to firmom możliwość umieszczenia reklamy na ekranie głównym Messengera w obszarze poniżej ostatnich rozmów. Warto zauważyć, że osoby, które będą testować te reklamy będą w stanie ukryć i zgłaszać konkretne reklamy za pomocą rozwijanego menu. Użytkownicy też nie będą otrzymywali bezpośrednich komunikatów na swoje urządzenia chyba, że sami wywołają iterację z firmą.

Facebook ma nadzieję, że testy okażą się owocne i pomogą dopracować cały system, aby dostarczyć jak najlepszą usługę zarówno dla odbiorców jak i reklamodawców.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz