Facebook pokaże jako pierwsze posty rodziny oraz bliskich znajomych

Facebook pokaże jako pierwsze posty rodziny oraz bliskich znajomych

Facebook ogłosił, że to jeszcze raz ulepszy swoje News Feed, czyli tablicę. Podobno dzięki temu jako pierwsze zobaczymy ważne posty rodziny i znajomych. Oznacza to, że wyżej umieszczone zostaną posty, zdjęcia lub cokolwiek od bliskich nam osób, a nie ze stron, które lubimy. Ma to zapewnić, że nie stracisz żadnych ważnych rzeczy wspólnych od wszystkich osób, którzy są twoimi znajomymi w prawdziwym życiu.

Oprócz zawsze wyświetlających się rzeczy od najbliższych znajomych, ludzie chcieliby też widzieć informacje z interesujących ich stron i Facebook podobno również działa w tej kwestii, aby ciągle ulepszać swój algorytm wyświetlania na podstawie tego co może zainteresować użytkownika.

Mogą to być posty o bieżących wydarzeniach, profile gwiazd, niektóre lokalne wiadomości, przepisy kulinarne, transmisje na żywo lub zabawne zdjęcia. To, co zobaczą użytkownicy, zależy w dużej mierze od interakcje z danym profilem (polubienie, komentowanie czy udostępnianie) w przeszłości.

Można aktywnie uczestniczyć w dostosowywaniu swojej tablicy ukrywając posty, “odlajkowując” czy wyświetlacz jako pierwsze swoje ulubione posty.

Dodaj komentarz