Facebook testuje nowe funkcje Messengera. Integracja SMS’ów i wsparcie wielu kont

Facebook testuje nowe funkcje Messengera. Integracja SMS’ów i wsparcie wielu kont

Wygląda na to, że Facebook szykuje dużą aktualizację dla Messengera. W przyszłej wersji komunikator ma posiadać integrację SMS’ów oraz obsługę wielu kont. Nowością jest również sposób testowania nowych funkcji przez ograniczoną liczbę użytkowników aplikacji na Androida.

Jedną z funkcji, czyli wsparcie dla wielu kont Facebook wprowadził w innej swojej aplikacji. Mowa tu o Instagramie, więc możemy się spodziewać, że Messenger również ją zyska. Rozwiązanie to jest jednak skierowane do celów biznesowy. Osoby odpowiedzialne za kontakt z klientami będą mogły korzystać na swoim urządzeniu z prywatnego oraz firmowego konta.

Inną funkcją, którą aktualnie testuje Facebook jest integracja Messengera z wiadomościami SMS. Dziwna decyzja, ponieważ miało już to miejsce w 2012 roku, a w 2013 wycofano opcje z powodu małego zainteresowania użytkowników.

Na sceenshot’ach zamieszonych w portalu Android Police widzimy, że wiadomości SMS zostają podświetlone na różowo, a te wysłane online zachowują oryginalny niebieski kolor. Nasuwa się pytanie co gdy zmienimy kolorystykę czatu?

Przeczytaj także: Kolejny przeciek wyglądu Messengera z Material Design

Widać podobne działanie jak w iMessage, gdzie zwykły SMS ma kolor zielony, a wiadomość online kolor niebieski.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz