Facebook usunie Twoje zdjęcia 7 lipca. Sprawdź jak tego uniknąć

Facebook usunie Twoje zdjęcia 7 lipca. Sprawdź jak tego uniknąć

Około miesiąca temu na rynek europejski trafiła aplikacja Moments od Facebooka. Wraz z nią portal społecznościowy zmienia politykę dotyczącą zdjęć. Aplikacja ta służy do przeglądania i organizowania swoich zdjęć i przeznaczona jest na systemy Android oraz iOS. Potwierdza to tylko strategię, którą możemy zauważyć od pewnego momentu, kiedy to Facebook wyodrębnia poszczególne funkcje z głównej aplikacji jak rozmowy (Messenger), zarządzanie stronami (aplikacja Strony) czy właśnie teraz Moments.

Jak donosi “The Guardian” wielu użytkowników otrzymało informację, że ich zdjęcia zsynchronizowane z urządzeniem mobilnym zostaną usunięte. Jak już się domyślacie jest sposób na uniknięcie tego. Tak, niezbędne będzie pobranie aplikacji Moments na swoje urządzenia, z których udostępnialiśmy zdjęcia. Wieści zostały potwierdzone oficjalnie przez Facebooka.

Przypomnijmy, że główna aplikacja nie posiada już możliwości synchronizacji od pewnego czasu, ale jak widać to nie wymusiło na użytkownikach instalacji wspomnianej aplikacji Moments. Dlatego też Facebook przyjmuje agresywniejszą politykę i “każe” nam zainstalować aplikację lub 7 lipca nasze zdjęcia zostaną usunięte.

Za oceanem aplikacja Moments cieszy się dość dużą popularnością, więc może nie ma czego się obawiać?

Dodaj komentarz