HTC One A9s , czyli średniej wagi nowość od HTC

HTC One A9s , czyli średniej wagi nowość od HTC

HTC One A9 to średniej klasy smartfon, który pojawił się ubiegłym roku. Mimo ładnego wyglądu i podzespołów klasy mid-range cena początkowo została uznana za zbyt wysoką. Teraz ogłoszono jego następcę, którym jest model HTC One A9s. Wyciągając wnioski z poprzedniego roku jego cena została obniżona (prawdopodobnie), ale odbija się to na kilku kluczowych elementach specyfikacji, która nie została ulepszona względem poprzednika.

Nowy HTC One A9s ma ten sam świetny wygląd oraz metalowy korpus. Posiada on 5-calowy ekran z matrycą Super LCD o rozdzielczości 720p. Na wierzchu znajdziemy zaokrąglone szkło Gorilla Glass. Główny aparat One A9s to 13-megapikselowa jednostka z przesłoną f/2.2. Z przodu znajdziemy aparat 5 MP z przesłoną f/2.8 oraz możliwością nagrywania wideo 1080p. Poza tym One A9s został wyposażony w skaner linii papilarnych oraz baterię o pojemności 2300 mAh.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow z nakładką Sense. Nie wspomniano na razie o aktualizacji do Nougata, ale może to wkrótce nastąpić. HTC One A9s do sprzedaży trafi w październiku. Ceny nie są jeszcze znane, ale możemy spodziewać się, że będzie ona mieściła się w przedziale do 1500 zł.

Źródło: HTC

Dodaj komentarz