Huawei P9 Lite – zdjęcia i specyfikacja z TENNA

Huawei P9 Lite – zdjęcia i specyfikacja z TENNA

Przed ogłoszeniem Huawei P9 i P9 Plus, mówiono, że trzeci model – znany jako P9 Lite również zostanie zaprezentowany tego samego dnia. Od prezentacji flagowców minęło już kilka tygodni, a Huawei nie ujawnił jeszcze żadnych informacji na temat budżetowej wersji P9. Z przecieków, które wydają się być wiarygodne wiemy o nim już praktycznie wszystko, oprócz daty premiery i wprowadzenia na rynek.

Kolejne informacje o P9 Lite pochodzą ze strony chińskiego regulatora łączności, czyli TENAA. To już było pewne i wiadome od dawna, że ten smartfon nie będzie posiadał konfiguracji dwóch aparatów jak flagowce. Zamiast tego otrzyma 13-megapikselowy tylny aparat oraz 8-megapikselowy aparat do selfie. Posiada on 5.2-calowy ekran Full HD o rozdzielczości 1080 x 1920. Bateria będzie nieco mniejsza niż w wynikało to z wcześniejszych przecieków, bo ma pojemność 2900 mAh,a nie 3000 mAh. Pod maską działa procesor octa-core 2 GHz oraz 3 GB pamięci RAM.

P9 Lite będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych z tyłu. Wszystko to będzie działać na Androidzie 6.0 Marshmallow. Z poprzednich przecieków wiemy, że smartfon będzie kosztował w granicach 300 euro.

Źródło: AndroidHeadlines

Dodaj komentarz