iOS 10.2 pozwala na zachowanie ostatnich ustawień aparatu

iOS 10.2 pozwala na zachowanie ostatnich ustawień aparatu

Wczoraj Apple udostępniło kolejną aktualizację swojego mobilnego systemu w postaci iOS 10.2. Możecie ją pobrać bezpośrednio na swoje urządzenia lub za pośrednictwem iTunes. Aktualizacja przynosi kilka nowych i ciekawych funkcji i usprawnień względem poprzednich wersji. Są to m. in. nowe emotikony czy efekty w iMessage.

Jest też jedna mała i bardzo przydatna funkcja, która właściwie powinna być obecna już we wcześniejszych wydaniach iOS. Jest to Zachowanie ustawień aparatu. Jest to szczególnie przydatne, kiedy chcemy skorzystać z identycznej konfiguracji wykonując zdjęcia z poziomu zablokowanego ekranu w bardzo szybkim czasie.

Pozwala to m. in. na zachowanie trybu aparatu, czyli nagrywanie wideo, selfie, tryb zdjęcia lub kwadratu.Również osobną opcją jest możliwość zachowania ostatniego filtru zdjęcia. Aby włączyć zachowywanie ostatnich parametrów aparatu przechodzimy do Ustawienia > Zdjęcia i aparat > Zachowaj ustawienia. Tam wybieramy opcję Tryb aparatu lub Filtr zdjęcia. W przypadku iPhone 6S lub nowszego modelu możemy także zachować ustawienia dotyczące Live Photo.

Dodaj komentarz