iPhone 9 w dwóch rozmiarach – 5.26 cala oraz 6.46 cala i z ekranami OLED

iPhone 9 w dwóch rozmiarach – 5.26 cala oraz 6.46 cala i z ekranami OLED

Jeszcze nic nie wiadomo na temat iPhone 8 (oficjalnie), ponieważ oficjalnie poznamy go dopiero jesienią tego roku, a w sieci pojawiła się już pierwsza plotka o iPhone 9. Prawie pewne jest, że w tym roku obok rocznicowego iPhone 8 pojawią się również dwa inne modele – iPhone 7S oraz iPhone 7S Plus. Telefon Apple z “dziewiątką” w nazwie powinien pojawić się w 2018 roku.

Zgodnie z przewidywaniami i bez zaskoczenia iPhone 9 ma być dostępny w dwóch rozmiarach. Mniejszy model ma posiadać 5.28-calowy wyświetlacz, a z kolei większe urządzenie ma posiadać 6.46-calowy panel. Nie jest też tajemnicą, ze Apple planuje wprowadzić ekranu OLED dla wszystkich swoich smartfonów, właśnie w 2018 lub w 2019 roku. Dostawcą paneli, wykonanych w tej technologii ma być firma Samsung. Pierwszym jednak iPhone’em, który zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED będzie iPhone 8. Podobno Apple zamówiło już 80 milionów paneli od koreańskiego producenta. W przypadku iPhone 9, ilość ma być ponad dwukrotnie większa i zamówienie ma wynieść około 180 milionów ekranów OLED.

Oczywiście w tym momencie jest to jedynie plotka, która pojawia się na długo przed premierą przyszłorocznej generacji, a więc nie należy jej traktować do końca poważnie.

Źródło: TheInvestor

Dodaj komentarz