iPhone będzie produkowany w USA?

iPhone będzie produkowany w USA?

Donald Trump podczas swojej kampanii twierdził, że będzie chciał zmusić Apple, aby przenieść produkcję swoich produktów z powrotem do Ameryki. Według nowego raportu, Apple rozpatruje, czy byłoby to możliwe. Nikkei Asian Review, że podwykonawca Apple, czyli Foxconn bada możliwość przeniesienia produkcji iPhone’ów do Stanów Zjednoczonych. Z kolei inny z podwykonawców – Pegatron z miejsca odrzucił rozważanie na temat przenosin ze względu na obawy przed wzrostem kosztów takiego przedsięwzięcia.

Podobny pomysł miał również inny z kandydatów partii republikanów, Bernie Sanders, który mówił, że Apple musi przywrócić produkcję swoich urządzeń w USA, a zaprzestać robić to w Chinach. Tim Cook odniósł się do tych słów i stwierdził, że taki scenariusz nie będzie możliwy i produkcja nadal będzie odbywać się w azjatyckim kraju. Nawet jeśli Trump będzie chciał wprowadzić 45 % cła dla produktów importowanych z Chin, to produkcja nadal będzie tańsza.

Prezydent-elekt Donald Trump kilka miesięcy temu wezwał do bojkotu produktów firmy Apple po tym jak firma odmówiła spełnienia wymagań FBI mających na celu utworzenie backdoora iOS do odblokowania iPhone’a należącego do terrorysty. Warto wspomnieć, że Donald Trump sam korzysta z iPhone’a, mimo namawiania do bojkotowania produktów giganta z Cupertino.

Źródło: Cult Of Mac

Dodaj komentarz