Jak Facebook chce zarobić na Messengerze? Przygotujcie się na reklamy

Jak Facebook chce zarobić na Messengerze? Przygotujcie się na reklamy

Sami na stronie stosujemy reklamy na stronie, które jednak nie przeszkadzają w czytaniu artykułów, a także możecie blokować je dowolnym programem. Mnie również inwazyjne reklamy, których nie można się pozbyć dlatego też nie znajdziecie ich na stronie. To tak tytułem wstępu odnośnie planów Facebooka monetyzacji Messengera.

Facebook powoli wprowadza usługę dla firm, która ma umożliwić łatwiejszy kontakt z klientami za pośrednictwem Messegera. Nosi to nazwę Business for Messenger i powoli jest wprowadzane na terenie USA dla wybranych przedsiębiorstw. Możemy spodziewać się, że niedługo dotrze też do innych krajów.

Usługa jest bardzo przydatna, ponieważ umożliwia klientowi wysłanie zapytania o towar np. czy został wysłany, jest jeszcze dostępny w magazynie lub dotyczące rozmiaru. Jednak jak pokazały zrzuty ekranu może to nieść za sobą inne konsekwencje. Przedsiębiorcy będą mogli wysyłać nam wiadomości odnośnie, którego zadawaliśmy pytanie.

Jeżeli Facebook nad tym nie zapanuje może to się przerodzić w niezły spam. Na razie przedsiębiorcy zachęcani są dołączeniem do korzystania z usług poprzez stronę: https://www.messenger.com/business. Utrzymują to na razie jak widać w tajemnicy.

Może to być znakomite narzędzie do reklamy, ponieważ jest niemal pewne, że odbiorca odczyta tę wiadomość.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz