Motorola Razr – klasyka w nowej wersji

Motorola Razr – klasyka w nowej wersji

Pamiętacie oryginalną Motorolę Razr, legendarny telefon z klapką z 2004 roku? Motorola postanowiła skorzystać z obecnej popularności składanych smartfonów i wypuścić jego odświeżoną wersję. Taka decyzja nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak wiele uwagi zyskują od pewnego czasu składane smartfony. Zarówno od wielkich portali technologicznych http://techpolska.pl/, jak i zwykłych użytkowników. Zapowiada się to naprawdę ciekawie i wydaje się podchodzić do konceptu składanych smartfonów od zupełnie innej strony. Wobec tego co już wiemy o Motoroli Razr? Czego możemy się po tym smartfonie spodziewać?

Motorola Razr – specyfikacja

Zanim przejdziemy do specyfikacji, warto wspomnieć, że nowa Motorola Razr zaopatrzona jest w dwa ekrany – ekran główny oraz ekran dodatkowy, który znajduje się na „klapce” smartfona. Po jego złożeniu będzie można dzięki temu wyświetlać na zamkniętym smartfonie godzinę, datę czy powiadomienia i inne ważne informacje.

Specyfikacja nowej Motoroli Razr prezentuje się następująco:

  • Ekran: 6,2 cali ekran główny/2,7 cala ekran dodatkowy
  • Procesor: Snapdragon 710
  • Pamięć RAM: 6GB
  • Aparat: 16Mpx tylni/5Mpx przedni
  • Pojemność baterii: 2510 mAH
  • System: Android 9.0 Pie

Wzbudzić kontrowersję może fakt, że rozłożona Motorola Razr będzie miała zaledwie 6,2 cale, czyli tyle, co większość topowych nieskładanych smartfonów. Pojawia się więc pytanie: po co składać smartfon w takim rozmiarze?

Przede wszystkim dla wygody. Może i sprzedaje się 6,2 calowe nieskładane smartfony, ale trzeba przyznać, że są one mało poręczne. Często nie mieszczą się do końca w kieszeniach i pojawia się ryzyko, że wypadną bądź będą niekomfortowo rozpychały nasze kieszenie. Taki 6,2 calowy smartfon po rozłożeniu dobrze mieści się w dłoni i łatwo z niego korzystać, a po złożeniu jest bardzo prosty i wygodny w transporcie.

Nowa Motorola Razr składa się nie na bok czy w jakiś dziwny sposób, a bardzo podobnie do starego modelu z 2004 roku. Po prostu w tym przypadku klapka nie ma widocznych zawiasów, a po rozłożeniu smartfon wygląda zupełnie normalnie. Jeśli jednak już go złożymy, powstaje wspaniały efekt retro.

Ile kosztuje nowa Motorola Razr i kiedy będzie dostępna?

W Europie urządzenie powinno być dostępne w styczniu 2020, a jego cena będzie wynosiła 1599 euro, a więc niemal 7 tysięcy złotych.

Zaś w Stanach Zjednoczonych nową Motorolę Razw zamawiać w pre-orderze będzie można już od 26 grudnia 2019, zaś do sklepów urządzenie trafi 9 stycznia 2020 roku. Amerykanie za ten smartfon zapłacą mniej niż Europejczycy, bowiem 1500 dolarów.

Jeśli interesuje was temat składanych smartfonów, koniecznie często odwiedzajcie popularne portale technologiczne http://techpolska.pl/. Prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się kolejnych zapowiedzi tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz