Na czym polega outsourcing i dlaczego warto go wdrożyć?

Na czym polega outsourcing i dlaczego warto go wdrożyć?

Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością zadbałeś o to, aby twój zespół był kreatywny, zgrany i utalentowany. Każdy prawidłowo wypełnia swoje zadania, więc nie musisz martwić się o skuteczność i terminowość. Mimo wszystko zdarzają się sytuacje, w których pomocna okazuje się opinia osoby z zewnątrz.

Outsourcing — co to takiego?

Outsourcing oferuje wiele firm https://develos.pl/ i staje się on coraz bardziej popularną usługą. Nie każdy wie jednak, na czym dokładnie polega. Tymczasem może on okazać się nieocenionym wsparciem dla twojego biznesu! Najprościej mówiąc, oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł i zasobów podczas realizacji różnorodnych zadań. Jeśli oddajesz jeden ze swoich projektów w ręce specjalistów z zewnętrznej firmy, korzystasz właśnie z tej usługi. O outsourcingu bardzo często mówi się w przypadku ewaluacji i zarządzania kryzysowego. W tych sytuacjach przeważnie potrzebna jest bowiem ocena postronnego eksperta. Omawiana usługa ma jednak również wiele innych zastosowań.

Przykłady outsourcingu

W teorii możliwy jest outsourcing polegający na wykonywaniu pojedynczych zleceń, jednak w praktyce zdarza się on bardzo rzadko. Jeśli przedstawiciele firmy chwilowo nie są w stanie zrealizować wszystkich zadań w terminie, najczęściej jej właściciel korzysta z leasingu pracowniczego (zwanego niekiedy co prawda także outsourcingiem pracowniczym). Outsourcing w tradycyjnym znaczeniu skupia się przeważnie na długotrwałych współpracach. Do jego przykładów należy:

  • powierzenie zewnętrznej firmie biznesowej księgowości (nie każdy przedsiębiorca zatrudnia specjalistę na wyłączność),
  • przekazanie realizacji części zadań na terytorium innego kraju, na przykład ze względu na niższy koszt produkcji,
  • zlecenie zewnętrznym podmiotom projektów, które nie wpisują się w działania naszej branży,
  • zatrudnienie agencji marketingowej w celu obsługi social mediów,
  • zlecenie researchu zewnętrznej firmie.

Outsourcing w świecie programistów

Omawiana usługa coraz częściej stosowana jest także w świecie IT. Jeśli twoja firma potrzebuje skonstruowania aplikacji mobilnej lub nowoczesnego oprogramowania, najlepiej zrobisz, jeśli zwrócisz się do specjalistów w tej dziedzinie. Develos specjalizuje się w outsourcingu — usługi dla swoich klientów świadczą fachowcy z zakresu architektury oprogramowań i systemów oraz realizacji grafik. Nie zwlekaj i skorzystaj z ich pomocy już dziś, aby wprowadzić do swojej firmy nowoczesne udogodnienia i zwiększyć jej konkurencyjność.

Dodaj komentarz