W przemyśle spożywczym z roku na rok znajdują zastosowanie najnowsze technologie, które dotyczą zarówno linii produkcyjnych, jak i tych odpowiedzialnych za pakowanie gotowych produktów. Zawsze istotne są jakość pakowania, ale i koszt procesu. Tworzywa sztuczne to idealny materiał do pakowania zarówno jednostkowego, jak i przeznaczonego do transportu. Warto więc zainwestować w taką maszynę, która będzie w stanie odpowiednio zapakować towar, pozostając przy tym rozwiązaniem ekonomicznym.
Po co foliuje się produkty i na czym to polega?
Maszynowe foliowanie produktów wykonuje się po to, aby uchronić towar przed ewentualnymi uszkodzeniami powstającymi podczas transportu, lub w trakcie przechowywania w magazynie. Jednak nie tylko po to. Dobrze dobrana folia wysokiej jakości ochroni produkty również przed promieniami UV oraz przed czynnikami zmniejszającymi jej trwałość, czyli na przykład przed wilgocią. To bardzo ważne w przemyśle spożywczym, gdzie zachowanie produktów żywnościowych w dobrym stanie jest priorytetem.
Standardowe pakowanie w folię polega na zamykaniu gotowego produktu w folii dociętej na wymiar, której brzegi są sklejane za pomocą specjalistycznego kleju, lub też za pomocą zgrzewarki. Pierwszy z tych sposobów nazywany jest foliowaniem na zimno, drugi natomiast foliowaniem na gorąco. Proces ten wykonywany jest w całości przez specjalistyczne maszyny, dzięki którym każdy produkt znajdzie się w takiej folii, w jakiej będzie mógł być bezpiecznie transportowany, lub też przechowywany.
Dobra maszyna do foliowania to podstawa
Po to aby ekonomiczne, ale też wysokiej jakości foliowanie stało się realne, należy zainwestować w sprzęt najwyższej klasy. Maszyna Speedy to flow pack, który jest w stanie zapakować w folię produkty różnej wielkości, co będzie odpowiadało nawet klientom o bardzo wysokich wymaganiach. Maszyna pozwala na zaoszczędzenie folii dzięki dokładnemu dopasowaniu jej do konkretnego produktu. Ponadto posiada takie funkcjonalności jak licznik produktów i czujnik zadrukowanej folii. Oprócz tego kontroluje, czy w danym opakowaniu znajduje się produkt, aby w efekcie swojej pracy wydawać jedynie kompletne opakowania.
Speedy może być używany wszędzie tam, gdzie pakowanie w folię ma zapewnić produktom dłuższą żywotność i wszędzie tam, gdzie równocześnie z jakością liczy się opłacalność każdego procesu. Zakup go wiąże się więc z dużą oszczędnością pieniędzy od samego początku jego użytkowania.