Jak kłaść tynki maszynowe – na co trzeba zwrócić uwagę podczas prac?

Jak kłaść tynki maszynowe – na co trzeba zwrócić uwagę podczas prac?

Jeżeli budowa twojego domu właśnie się zakończyła i nastąpiło zamknięcie stanu surowego, musisz wiedzieć, że tynkowanie można rozpocząć dopiero po okresie osiadania budynku. Następuje to mniej więcej po trzech lub czterech miesiącach od momentu zamknięcia stanu surowego.

Nie można tego zrobić wcześniej – zbyt wysoki poziom wilgotności ścian, sprawi, że tynk po prostu nie będzie się trzymał ścian i sufitów. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o tynkach maszynowych i jak się do tego zabrać, krok po kroku!

Jak nakładać tynki maszynowe – prace wykończeniowe

POLECAMY: tynki maszynowe Kraków – Firma Budowlana LITBUD

Prace tynkarskie z użyciem tynków maszynowych należy przeprowadzać w temperaturze nie niższej niż około 5 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest również pamiętanie o tym, że podłoże pod tynk musi być zwarte, wolne od zanieczyszczeń oraz równe i w miarę suche. Musi być też odpowiednio zagruntowane środkiem gruntującym. Zanim nałożysz tynk, musisz przede wszystkim zabezpieczyć:
stolarkę okienną
miejsca przeznaczone na gniazdka elektryczne
oczyścić sufity i ściany z resztek zabrudzeń

Oczyszczanie to niezwykle ważna czynność. Głównie chodzi tu o kurz i pył, które podczas prac budowlanych są normalną, ale równocześnie bardzo uciążliwą rzeczą. Jeżeli w swoim domu masz różnego rodzaju elementy stalowe koniecznie zabezpiecz je farbą o antykorozyjnych właściwościach. Nie zapomnij również o wynajęciu odpowiedniej ekipy, która dokładnie wykona wszystkie czynności, pamiętając o kolejności wykonywania prac.

Poszczególne etapy prac wykończeniowych – budowa domów w Krakowie

Przed nałożeniem tynków maszynowych musisz szczególnie mieć na uwadze, że w pierwszym etapie prac wykończeniowych montuje się:
instalacje elektryczną
wodno-kanalizacyjną
wszystkie podłączenia do kaloryferów

Jeśli chodzi natomiast o wylewki podłogowe możesz to zrobić zarówno przed nakładaniem tynku. jak i po jego całkowitym naniesieniu. Okna drewniane zawsze wstawiamy dopiero po ukończeniu wszystkich prac wykończeniowych – w innym wypadku producent może nie uznać reklamacji, zwłaszcza gdy kolejność ta nie zostanie zachowana. Jeśli zdecydowałeś się na okna plastikowe, wówczas nie musisz tak restrykcyjnie przestrzegać kolejnych etapów.

Gdy planujesz założyć ekonomiczne ogrzewanie podłogowe wtedy wszelkie instalacje dotyczącego tego ogrzewania podłączysz dopiero po nałożeniu tynków, inne zaś według tego, co zostało opisane powyżej. Kluczem do sukcesu jest brak pośpiechu – nowo wybudowany dom, musi ,, odstać ” jakiś czas, aby można było w nim przeprowadzić wszelkie prace.

Dodaj komentarz