Huawei MateBook X Pro – poważnym rywalem dla MacBooka Pro.

Huawei MateBook X Pro – poważnym rywalem dla MacBooka Pro.

W obecnych czasach komputer przenośny coraz częściej staje się nieodłącznym elementem codzienności każdego człowieka. Jest on gwarancją wygody, ponieważ możemy go bez problemu zabrać ze sobą z domu. Dzięki niemu praca zdalna, rutynowe przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów jest o wiele bardziej komfortowe. Laptop to ekran, klawiatura, myszka i głośniki zespolone w jedno obudowane urządzenie. Nieco ponad rok temu firma Huawei wyprodukowała laptopa mającego za zadanie konkurować z MacBookiem Pro. Jakie cechy w sobie kryje i jak się prezentuje?

Lekki, cienki i elegancki.

Stylowa aluminiowa obudowa o grubości wynoszącej zaledwie 14,6 mm prezentuje się elegancko. Otrzymała ona piaskowany lakier premium, co potęguje pozytywne wrażenie względem jej wyglądu. Waga urządzenia to tylko 1.33 kg, zatem nie będzie ona stanowiła dla nas żadnego wysiłku przy noszeniu laptopa w torbie lub przy zwyczajnym przestawianiu go z miejsca na miejsce. Urządzenie wyposażono w znakomitej jakości ekran dotykowy LTPS o przekątnej 13.9 cala, co umożliwia nam wyświetlanie Ultra FullView w rozdzielczości 3K. Doskonale odwzorowuje on barwy i wyświetla odpowiednio ostry obraz. Cienka ramka wyświetlacza sprawia, że zajmuje on 91% powierzchni o nietypowym współczynniku proporcji 3:2.

Panel roboczy.

Panel roboczy laptopa jest bardzo ciekawy i zasługuje na osobny fragment tekstu. Klawiatura posiada duże klawisze o płytkim skoku, dzięki czemu obsługiwanie jej jest bardzo przyjemne. Gładzik jest wystarczająco duży do sprawnego i płynnego operowania kursorem, a jego dolny obszar służy jako przyciski myszy. Obsługa gestami wykonywanymi na touchpadzie jest bezproblemowa, a całość działa doskonale. Wypuszczając model MateBook X Pro, Huawei zastosował kilka innowacyjnych rozwiązań. Skaner linii papilarnych znajduje się na powierzchni przycisku zasilania. Kamera umieszczona jest pod klawiszem z ilustracją aparatu, funkcjonującym na zasadzie pop-up, umiejscowionym między przyciskami F6 a F7. Głośniki pod maskownicami po obu stronach klawiatury zasługują na pochwałę, ponieważ są głośne i zapewniają doskonałej jakości dźwięk.

Specyfikacja i wydajność.

Podzespoły zastosowane przez Huawei oferują bardzo dobrą wydajność. Laptop dostępny jest w dwóch konfiguracjach. Obie dysponują pamięcią RAM o wielkości 16 GB, procesorami Intel 10 generacji i zintegrowaną kartą graficzną GeForce MX250 z 2 GB RAM GDDR5. Tańsza wersja posiada na pokładzie Intel Core i5 i pamięć dyskową SSD wielkości 512 GB. Wybierając droższą wersję, płacimy za Intel Core i7 i 1 TB pamięci dyskowej. Połączenie takich procesorów ze zintegrowaną kartą graficzną sprawia, że swobodnie pogramy jedynie w mało wymagające gry. O chłodzenie sprzętu odpowiednio zadba inteligentny układ chłodzenia Shark Fin Fans 2.0. System ten sam monitoruje temperaturę w czasie rzeczywistym. Steruje on prędkością wentylatorów, wybierając tryb aktywny lub pasywny. Akumulator pozwala na około 10 godzin intensywnej pracy laptopa bez zasilania kablem. Takie specyfikacje gwarantują bezproblemową i komfortową pracę systemu podczas pracy w edytorach grafiki czy plików video. Ponadto w zupełności wystarczą do obsługi wielu otwartych jednocześnie kart przeglądarki i słuchania muzyki, oglądania filmów czy uczestniczenia w wideokonferencjach. Huawei MateBook X Pro posiada WiFi i Bluetooth, wbudowane 4 mikrofony, gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm. Oprócz tego znajdziemy w nim 2 porty USB typu C i jeden port USB typu A.

Dodaj komentarz