Jaki glukometr kupić?

Jaki glukometr kupić?

Glukometr to medyczne urządzenie, które pozwala zmierzyć stężenie glukozy we krwi. Badanie pozwala szybko uzyskać informację, nawet w ciągu kilku sekund. Uzyskanie materiału jest łatwe i nie sprawia większego problemu. Jaki glukometr kupić? O czym pamiętać podczas wyboru? Czym się kierować?

Działanie glukometru

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje urządzenia, które różnią się sposobem pomiaru glukozy we krwi. Pierwszą opcją jest metoda fotochemiczna, gdzie odczytuje się ilość światła odbitego, jakie jest zależne od zmiany zabarwienia pola testowego. Druga metoda elektrochemiczna bazuje na zmierzeniu natężenia mikroprądu elektrycznego, który przepływa przez reaktywne pole na teście paskowym. Wynik widzimy na ekranie urządzenia. Dokonanie pomiaru wiąże się z użyciem pasków do danego modelu. Na nich umieszcza się krople krwi, co pozwala uzyskać informacje.

Jaki rodzaj glukometru wybrać?

Wśród najpopularniejszych rodzajów wyróżniamy:

  • Glukometr inwazyjny – w tym przypadku do pomiaru potrzebne są krople krwi. Użytkownik pobiera krew z opuszka palca i umieszcza ją na pasku pomiarowym.
  • Glukometr bezinwazyjny – to nowoczesne urządzenia, które nie wymaga kłucia. Posiada specjalny sensor pomiarowy, który przyklejany jest na okolicę przedramienia. Inną opcją jest klips zakładany na płatek ucha. Odczyt jest wykonywany za pomocą urządzenia skanującego, które zbliżamy do sensora.

O czym pamiętać?

Podczas zakupu urządzenia należy kierować się jego właściwościami. Znaczenie ma wielkość urządzenia, co jest zwłaszcza ważna dla osób często podróżujących i aktywnych. Kolejna cecha to wielkość próbki krwi, która jest potrzebna do badania. Nie bez znaczenia jest też wyświetlacz, dzięki czemu komfortowo odczytamy pomiary. Zapisywanie pomiarów wykonamy dzięki pamięci urządzenia. Taka funkcja pomoże nam przeanalizować wyniki glukozy w dłuższym czasie. Pomocne jest przesyłanie drogą elektroniczną wyniku z glukometru na urządzenia mobilne. Na szczęście na rynku znajdziemy nowoczesne urządzenia, które dają wygodę.

Dodaj komentarz