Których technologii webowych warto się uczyć?

Których technologii webowych warto się uczyć?

Których technologii webowych warto się uczyć?

Chęć nauki technologi webowych może wynikać z różnych powodów. Możemy w ramach pasji tworzyć strony internetowe. Inne osoby zainteresują się nauką, dlatego że chcą zmienić zawód lub lepiej zarabiać. Jeszcze ktoś inny może chcieć nauczyć się ich dlatego, iż chce stworzyć np. swoją stronę internetową. Jednak czego warto się w obecnych czasach najbardziej uczyć? Oto kilka propozycji.

HTML + CSS

Jeśli chcemy zacząć od czegoś prostego i jednocześnie szybko widzieć efekty to HTML i CSS będą idealne na początek. Ogólnie rzecz biorąc, samego HTML-u można nauczyć się w tydzień, podstaw CSS podobnie, aczkolwiek aby opanować go w stopniu zaawansowanym, to trzeba na to poświęcić mnóstwo czasu. Szczególnie jeśli chcemy poznać jego wszystkie możliwości nawet te niewspierane jeszcze przez wszystkie przeglądarki. Jeśli myślimy o pracy, to można z tak podstawową wiedzą zacząć uczyć się jakichś typowych języków programowania lub tworzyć płatne szablony stron.

Java

Zasadniczo jest to język uniwersalny i potężny. Używany w wielkich korporacjach oraz wszędzie tam, gdzie cenią sobie niezawodność. Często jest polecany dla tych ludzi, którzy chcą dużo zarabiać z programowania. Nie dziwi to, gdyż osoby z dużym doświadczeniem w tym języku zarabiają naprawdę spore kwoty. Jeśli nie wiemy czego się uczyć, to Java może być dla nas odpowiednia. Jeśli się jej nauczymy, otworzymy się na ogromne możliwości.

JavaScript

Język internetowy stron www. Jeśli interesuje nas tworzenie stron internetowych, to koniecznie musimy nauczyć się JavaScriptu. Nie trzeba się raczej martwić czy po jego nauce będziemy mogli znaleźć pracę. Jest on łatwiejszy w nauce od Javy. Jeśli go zrozumiemy i dodamy do tego jeszcze HTML i CSS to będziemy mieli solidną podstawę do tworzenia stron internetowych! Taki zestaw umiejętności jest potrzebny dla każdego front-endowca.

PHP

Jest to typowy język serwerowy używany w back-endzie. Jest wiele sporów na temat tego, czy warto się go uczyć. Dla wielu ludzi jest on już obecnie przestarzały i niewart nauki. Jednak patrząc na to obiektywnie to największa część internetu to właśnie PHP i mimo tego, iż może nie jest to najlepszy język to i tak ciągle jest w użyciu. Co więcej, jeśli spojrzymy na oferty pracy, to jest ich bardzo dużo. Jeśli interesujemy się systemem zarządzania treścią WordPress, to nauka PHP jest dla nas oczywistym wyborem, gdyż z tego języka ten CMS korzysta.

Czego się uczyć?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli chcemy zmienić pracę lub lepiej zarabiać to przeszukajmy rynek i zobaczmy, który język to najwięcej ofert pracy i dobre zarobki. Natomiast jeśli uczymy się dla przyjemności, wybierzmy technologię, która będzie dla nas najprzyjemniejsza w użyciu.

Dodaj komentarz