Google zaprezentowało pada do swojej konsoli – pierwsze spojrzenie

Google zaprezentowało pada do swojej konsoli – pierwsze spojrzenie

Google zaprezentowało pada do swojej konsoli – pierwsze spojrzenie

Kilka miesięcy temu, świat obiegła informacja, że w nowej generacji konsol, do walki wkroczy nowy zawodnik. Amerykański gigant informatyczny jest w trakcie opracowywania swojej własnej konsoli do gier. Mimo, iż aktualnie nie wiadomo zbyt wiele, to pewne przecieki oraz informacje od osób zaangażowanych w projekt, są całkiem ciekawe. Wiemy, że system operacyjny będzie wielozadaniowy, ale pisany tak, by prawie nie korzystać z zasobów obliczeniowych konsoli. Wiemy też, że będzie dobre wsparcie dla streamingu oraz danych w chmurze. Jednak kilka dni temu, zaprezentowana pierwszy projekt pada do konsoli Google.

Trzeba od razu zaznaczyć, że na zdjęciach widzimy render, nie zaś fizycznie wykonany pad. Jednak bardzo wiele informacji i wniosków można wyciągnąć na ich podstawie. Przede wszystkim, układ analogów będzie taki jak w padach od Sony. Jest to o tyle zaskakujące, że rynek kontrolerów zdecydowanie częściej wzoruje się na sprzęcie od Microsoftu. Obie gałki, będą jednak wklęsłe. Ich kształt wskazuje również na to, że będziemy mieli możliwość założenia na nie różnych nakładek.

Krzyżak oraz klawisze akcji są również w ustawieniu standardowym. Co ciekawe, Google postawił na krzyżak jednolity. Może być to rozwiązanie problematyczne, gdyż w tym układzie, sporo firm miał problemy z precyzją przy dynamicznych ruchach gracza. Klawisze akcji, oznaczone będą kolorami, bez żadnych symboli. Jest to odważne rozwiązanie, gdyż brak wyraźnego oznaczenia symbolami, to zupełna nowość w branży. Ciekawie wyglądają bumpery oraz triggery. Te pierwsze, są bardzo małe, te drugie, bardzo duże, oraz wypukłe. Jest to rozwiązanie, które kiedyś stosowało Sony, ale zrezygnowało z niego, gdyż przy szybkich akcjach, palce uciekały z przycisku.

Na froncie znajdziemy jeszcze 4 przyciski niestandardowe. Rzuca się w oczy duży przycisk z logiem Google. Jego zastosowanie jest jeszcze nieznane, gdyż przeniesienie do ekranu domowego, będzie podpięte pod inny przycisk na froncie. Mamy również widoczny przycisk z ikonką typu burger menu. Prawdopodobnie, spełniać on będzie zadania przycisku select. Ostatnim, nietypowym klawiszem jest przycisk mikrofonu. Sugeruje on, że urządzanie będzie miało wbudowany mikrofon.

Niestety, nadal nie wiadomo w jaki sposób będzie oznaczało numer podpiętego pada. Sam kształt pada, jest mocno kontrowersyjny. Uchwyty wydają się być bardzo duże i szerokie, co powoduje, że odległość od boku pada do analogów, będzie spora. Może to powodować różne problemy dla osób, które mają mniejsze dłonie.

Dodaj komentarz