Regeneracja skóry twarzy: O czym należy pamiętać?

Regeneracja skóry twarzy: O czym należy pamiętać?

Słońce, morska sól, choroba lub chlor w basenach to tylko niektóre z wielu czynników, które mogą uszkodzić i pogorszyć stan skóry twarzy, sprawiając, że będzie wyglądać na suchą i matową. Lato i zima w największym stopniu sprzyjają powstawaniu uszkodzeń skóry, dlatego przerwa pomiędzy nimi to najlepszy moment, aby naprawić powstałe zniszczenia i przygotować skórę twarzy na niesprzyjające skutki chłodniejszych temperatur. Chcesz wiedzieć jak to zrobić?

Pożegnaj się z martwym naskórkiem

Pierwszą rzeczą, o jaką musisz zadbać to usunięcie martwych komórek skóry, aby pomóc nowym w ich szybszym rozwoju. Dobry peeling to podstawa, a jego rola w tym zadaniu jest niezastąpiona. Jeśli zależy Ci na bardziej łagodnych rozwiązaniach, możesz zdecydować się na użycie domowo wykonanej maseczki z miodu, żółtka jaja i proszku migdałowego (kup go, lub zmiel migdały sama). Taki środek dobrze złuszcza skórę, nawilżą ją i chroni przed warunkami pogodowymi.

Właściwe nawilżenie

Zaraz po złuszczeniu starego naskórka, musisz dokładnie odżywić i nawilżyć skórę. Taki zabieg pielęgnacyjny musi być wykonywany regularnie. Docelowy efekt możesz osiągnąć za pomocą sporej gammy środków, od maseczek, kremów, mleczek do twarzy i serum, sama wybierz produkt, który najlepiej sprawdza się na Twojej skórze. Nawilżanie nie tylko poprawia wygląd twarzy, ale także pobudza regenerację komórek Twojej skóry i pomaga jej odzyskać dawną witalność.

Pielęgnacja od wewnątrz

Kolejnym ważnym krokiem, który musisz podjąć na drodze o zadbanie o Twoją skórę, to jej poprawne odżywianie od wewnątrz. Polega to na dostarczeniu wielu składników odżywczych, które poprawią wygląd i zdrowie skóry twarzy. Kluczowym jest zastosowanie produktów bogatych w witaminy A, C i E oraz dieta nastawiona na zapewnienie właściwej ilości tych mikroelementów.

Zawsze chroń się przed słońcem

Nawet jeśli w czasie jesiennych miesięcy promienie słoneczne nie są tak dokuczliwe, a ich siła i częstotliwość wydają się niegroźne, to ochrona przed nimi dalej jest niesamowicie ważna dla procesu regeneracji zniszczonej skóry. Krem z filtrem to najskuteczniejsze narzędzie do tego celu.

Dodaj komentarz