Co powinno znaleźć się w pokoju każdego gracza?

Co powinno znaleźć się w pokoju każdego gracza?

Często, kiedy wejdzie się do pokoju zapalonego gracza, od razu można zauważyć, jakie jest jego hobby. Nie po stercie pudełek z grami (chociaż oczywiście te też mogą się pojawić – aczkolwiek w erze sprzedaży cyfrowej już coraz rzadziej), ale po innych ważnych elementach. Mówimy tutaj oczywiście o graczach nie tyle hardkorowych, co po prostu regularnych, a nie takich, którzy raz na miesiąc włączą konsolę w salonie. W takim razie co powinno znaleźć się w pokoju każdego gracza?

Fotel gamingowy (lub dobry fotel biurowy) to podstawa

Zapaleni gracze spędzają przed monitorem często długie godziny. Ważne jest, aby w tym czasie było nam wygodnie, a także, aby nie ucierpiał na takich długich posiedzeniach nasz kręgosłup. Dlatego też tak ważne jest posiadanie dobrego fotela gamingowego (alternatywnie dobrej jakości fotela biurowego, jeśli nie odpowiada nam estetyka foteli gamingowych). Nie tylko będziemy odczuwać komfort podczas grania, ale też zminimalizujemy negatywne efekty zdrowotne związane z długotrwałym siedzeniem.

Oczywiście, foteli gamingowych jest bardzo dużo, a nie wszystkie z nich są rzeczywiście godne uwagi. Często można spotkać się ze znacząco zawyżonymi cenami tego typu foteli względem ich jakości, podyktowanymi samym faktem, że mają one łatkę mebla „gamingowego”. Trzeba na takie produkty uważać, aby przypadkiem znacząco nie przepłacić. Sensownym rozwiązaniem jest czerpanie wiedzy i rekomendacji z wartościowych rankingów i poradników, takich jak ten: https://techpolska.pl/fotel-gamingowy-jaki-kupic/. Za ich pomocą wybierzemy fotel z dobrym stosunkiem ceny do jakości, na którym rzeczywiście będzie się wygodnie siedziało.

Czy biurko gamingowe jest rzeczywiście potrzebne?

Fotel gamingowy to podstawa, natomiast co z biurkiem? Również w sklepach meblowych można spotkać oferty biurek dla graczy i często charakteryzują się one przeraźliwie wysokimi cenami. W zamian oferują w teorii bardzo solidną konstrukcję, miejsce na kubek, podświetlenie LED czy uchwyty na kable. Są to niewątpliwie przydatne gadżety, ale często niewarte tych pieniędzy, jakie żądają za nie producenci.

Ciekawym pomysłem może być samodzielne przerobienie zwykłego, znacznie tańszego biurka na takie, które dostosowane będzie do potrzeb gracza. Nie będzie to prawdopodobnie tak trudne, jak może się wydawać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Internecie znaleźć można mnóstwo wideoporadników. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć dostosowanym do naszych oczekiwań meblem za niewielką kwotę. Biurko gamingowe nie jest graczowi niezbędne do życia, ale z pewnością warto je mieć w swoim pokoju. Nie warto jednak płacić za nie fortuny.

Dodaj komentarz