Instagram – wady i zalety

Instagram – wady i zalety

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w naszym kraju. Wciąż jednak daleko mu do na przykład Facebooka, który w Polsce absolutnie dominuje i ogromna ilość Polaków ma na nim konto. Są tacy, którzy zastanawiają się, czy warto instalować kolejną aplikację na telefonie, czy też lepiej sobie to darować i pozostać przy obecnie użytkowanych platformach. W takim razie jakie są wady i zalety Instagrama? Czy ciężko jest zdobyć na nim popularność i co można dzięki niemu zyskać?

Zalety Instagrama

W przeciwieństwie do Facebooka (który, warto przypomnieć, jest właścicielem Instagrama, a nie jego konkurentem), Instagram skupia się bardziej na wrażeniach wizualnych, a nie na treści. To platforma przeznaczona przede wszystkim do wrzucania zdjęć i wideo, a także prowadzenia nagrań na żywo i interakcji z czatem w czasie rzeczywistym. Jest ona stosunkowo łatwa i intuicyjna w obsłudze, i posiada wiele ciekawych opcji (poza zwykłymi postami także wspomniane już lives i stories, a także ciągle aktualizowane filtry to zdjęć).

Z Instagrama korzysta ogromna ilość celebrytów, a także zwykłych ludzi. Sporo jest osób, które zrobiły karierę na Instagramie i wrzucanie zdjęć, i nagrań stało się ich zawodem. Sporo można na tej platformie zarobić, z uwagi na fakt, że bardzo popularne jest obecnie przeprowadzanie kampanii reklamowych, z udziałem nie tylko celebrytów (na przykład aktorów i piosenkarzy), ale też internetowych influencerów. Im więcej mamy obserwujących, tym więcej możemy potencjalnie zarobić, nawet za wrzucenie prostego posta ze zdjęciem danego produktu.

Sporą wadą jest trudność w zdobyciu obserwujących

Niestety, zdobycie popularności na Instagramie jest stosunkowo trudne. Niektórym udało się organicznie zyskać miliony followersów w zaledwie kilka miesięcy, ale są to wyjątki od reguły i w większości przypadków, proces zdobywania nawet kilkudziesięciu, czy kilkunastu tysięcy fanów może trwać latami. Istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Można między innymi część followersów zakupić, tak aby wszyscy następni przybywali szybciej i łatwiej.

Kiedy ktoś zobaczy, że mamy już kilka tysięcy obserwujących, będzie to dla niego sygnałem, że warto nas śledzić, z kolei posiadanie zaledwie kilkunastu, czy kilkudziesięciu obserwatorów większości osób nie zaimponuje. W związku z tym warto udać się na przykład tutaj: https://instapromo.pl/produkt/instagram-followers-5000-obserwujacy-ig/ i za stosunkowo niewielką cenę zakupić kilkaset, a nawet kilka tysięcy obserwujących.

Dodaj komentarz