5 porad i wskazówek, które pomogą Ci przygotować swój iPhone lub iPad do aktualizacji iOS 10

5 porad i wskazówek, które pomogą Ci przygotować swój iPhone lub iPad do aktualizacji iOS 10

iOS 10 został wydany wczoraj dla wszystkich uprawnionych urządzeń firmy Apple. Krótko mówiąc, jeśli masz iPhone 5 lub nowszy model czy iPad mini 2 lub nowszy nowszy to jesteś uprawniony do otrzymywania aktualizacji.

iOS 10 możesz pobrać bezpośrednio na swoje urządzenie (OTA) lub za pomocą programu iTunes.

Upewnij się, że urządzenie jest naładowane

Wiadomo, że raczej nikt nie zabierałby się do aktualizacji systemu, jeśli poziom baterii w urządzeniu byłby bardzo niski, ale warto pamiętać, aby naładować telefon przed rozpoczęciem aktualizacji do iOS 10. Dodatkowo wykonując ją bezpośrednio na urządzeniu wymagane będzie co najmniej 50 %. Najlepiej podczas aktualizacji podłączyć telefon do ładowarki i zostać go do ukończenia procesu.

Zrób kopię zapasową iTunes

Mimo że jest to dość mało prawdopodobne, zawsze istnieje szansa, że podczas aktualizacji stanie się coś złego z naszym telefonem. Szczególnie pokazują to wczorajsze problemy przy wykonywaniu aktualizacji OTA, gdzie urządzenia zostały zablokowane. Ze względu na fakt, że nie będzie w stanie przywrócić urządzenie z kopii zapasowej iCloud jeśli coś pójdzie nie tak, to konieczne jest wykonanie pełnej kopii zapasowej iTunes. W ten sposób będzie można w każdej chwili wrócić do punktu wyjścia, jeśli coś złego stałoby się podczas aktualizacji.

Zwolnij trochę miejsca

Szczególnie dotyczy to użytkowników iPhone’ów z pojemnością 16 GB lub nawet 8 GB w przypadku iPhone 5C. W takich przypadkach prawdopodobnie zajmujesz całkowitą dostępną powierzchnię, ale jeśli nie masz 1-2 GB wolnego miejsca to nie uda Ci się zainstalować iOS 10. Podczas gdy wielkość iOS 10 będzie się różnić w zależności od modelu urządzenia, proponuję zwolnić co najmniej 2 GB pamięci.

Sprawdź czy urządzenie kwalifikuje się do aktualizacji

Może głupio to zabrzmi, ale posiadacze starszych urządzeń mogą myśleć, że również będą mogli pobrać najnowszą aktualizację systemu iOS 10. Niestety, iPhone 4s lub starszy model nie kwalifikuje się do tego.

Połącz się z siecią Wi-Fi

Paczka z aktualizacją iOS 10 waży powyżej 1 GB, niezależnie od urządzenia, więc pobierając ją za pomocą sieci komórkowej nasz pakiet danych może znacząco się pomniejszyć. Najlepiej wykonać ją po podłączeniu do domowej sieci Wi-Fi, gdzie mamy pewność, że pobieranie nie zostanie przerwane.

Dodaj komentarz