Android 6.0 Marshmallow najpopularniejszym wydanie. Android Nougat rośnie w siłę

Android 6.0 Marshmallow najpopularniejszym wydanie. Android Nougat rośnie w siłę

Jak już się zdążyliśmy się przyzwyczaić, na początku każdego miesiąca Google udostępnia statystyki dotyczące ilości instalacji Androida. Tym razem czerwcowe zestawienie dystrybucji platformy ma nowego lidera, a na znaczeniu oczywiście zyskuje również najnowsze wydanie Androida 7.0-7.1.1 Nougat.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, Nougat znajduje się na 2.4 % urządzeń więcej i teraz łącznie jest to 9.5 procent. Android 6.0 Marshmallow z 2015 roku znajduje się na pierwszym miejscu i działa na nim już 31.2 % wszystkich urządzeń. Tuż za nim plasuje się Android 5.0-5.1 Lollipop i znajdziemy go na 30,8 % wszystkich tabletów i smartfonów. W porównaniu do maja, oba te systemy zamieniły się miejscami.

Wciąż mocną, trzecią pozycję okupuje Android 4.4 KitKat z wynikiem 18.1 %. Tuż za podium plasuje się właśnie Nougat ze swoimi 9.5 procentami. Android 4.1-4.3 JellyBean zamyka pierwsza piątkę najpopularniejszy wydań systemu Google z wynikiem 8.8 %. Pozostałe i mało znaczące wydania to Ice Cream Sandwich i Gingerbread, które mają 0.8 % udziału w rynku.

Dane są zbierane na podstawie odwiedzin w sklepie Google Play w przeciągu ostatnich 7 dni.

Źródło: AndroidDevelopers

Dodaj komentarz