Apple będzie chciało moduły aparatów powyżej 12 MP w 2018 roku

Apple będzie chciało moduły aparatów powyżej 12 MP w 2018 roku

Apple podobno będzie chciało zwiększyć ilość MEGAPIKSELI w aparatach dla iPhone’ów z 2018 roku. Podobno Apple zabookowało już całą linię produkcyjną jednej z firm na Tajwanie w 2018 roku dla wszystkich aparatów powyżej 12 MP. Jest nią Largan Precision i podobno jako jedyna jest w stanie wyprodukować takie moduły powyżej 12 MP, w ilości takiej, aby zaspokoić zapotrzebowanie Apple.

Largan będzie w stanie wyprodukować 600 milionów modułów aparatu miesięcznie w nowym obiekcie, czyli sześciokrotnie więcej w stosunku do obecnej produkcji firmy. Nowe linie produkcyjne będą oddawane już w przyszłym tygodniu, aby produkcja z każdym tygodniem mogła być cały czas rozwijana i zwiększana. Prezes firmy Largan, Lin En-ping mówi, że nowa fabryka będzie zdolna do produkcji modułów z wieloma soczewkami, aparatami z dużymi otworami w celu uzyskania lepszej jakości zdjęć zrobionych w warunkach słabego oświetlenia oraz soczewek, które mogą obsługiwać wykrywanie 3D w celu rozpoznania twarzy.

Obecnie, iPhone 7 ma aparat 12 MP, a iPhone 7 Plus ma dwie jednostki 12-megapikselowe. Wydaje się, że podobnie będzie w tym roku i zobaczymy aparaty 12 MP w iPhone 8 (iPhone X), iPhone 7S oraz 7S Plus. Zmianę dopiero powinniśmy doświadczyć w 2018 roku.

Źródło: PhoneArena, Digitimes

Dodaj komentarz