Archos prezentuje cztery nowe smartfony

Archos prezentuje cztery nowe smartfony

Francuska firma Archos zaprezentowała właśnie cztery nowe smartfony. Światło dzienne ujrzały dwie serie Diamond oraz Sense. Do pierwszej z nich należą Diamond Alpha i Diamond Gamma, a do drugiej Sense 55 i Sense 50x. Wszystkie z nich będą dostępne w Europie już od przyszłego miesiąca.

Archos Diamond Alpha

Najbardziej zaawansowanym z nich jest właśnie ten model. Posiada 5.2-calowy wyświetlacz Full HD, a wewnątrz kryje się chipset Snapdragon 652 z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej. Zgodnie z trendem, z tyłu znajduje się podwójny aparat. Jeden z nich jest monochromatyczny, a drugi oczywiście kolorowy (RGB). Oba 13-megapikselowe sensory to Sony IMX286. Z przodu znajduje się 16-megapikselowy aparat, który może nagrywać wideo w formacie 4K.

Z tyłu znajduje się skaner linii papilarnych. Z przodu nie ma fizycznych przycisków, a jedynie pojemnościowe, a jednym z nich jest czerwony okrąg, podobny do tego w smartfonach Nubia. Diamond Alpha będzie kosztował 299 euro, a więc około 1200 złotych. Archos Diamond Gamma

Nieco tańszym będzie Diamond Gamma, a co za tym idzie będzie miał te gorszą specyfikację. Będzie on jednak większy, bo ma 5.5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720p. Wewnątrz pracuje Snapdragon 435 wraz z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej. Z kolei skaner linii papilarnych znajduje się tu w przednim przycisku Home. Również ten model wygląda jak smartfon wspomnianego producent nubia. Przypomina telefon nubia M2 Lite. Archos Diamond Gamma będzie kosztował 199€, a więc około 800 złotych.

Archos Sense 55S

Archos Sense 55S, podobnie jak poprzedni smartfon posiada 5.5-calowy wyświetlacz, ale posiada bardzo ciekawy wygląd. Ekran zajmuje 78 % powierzchni przedniego panelu. Telefon posiada 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pojemności wbudowanej z możliwością rozszerzenia. Z tyłu znajdują się dwa aparaty 8 MP. Pod spodem znajdziemy skaner linii papilarnych.

Na pokładzie działa Android 7.0 Nougat. Bateria ma pojemność 3000 mAh. Cena Sense 55S to 249 euro (ok. 1000 złotych). Archos Sense 50X

Sense 50X to model przeznaczony do zadań specjalnych. Posiada wzmocnioną obudowę, która gwarantuje wytrzymałość podczas upadków oraz wodoodporność z certyfikatem IP68. Ekran jest chroniony przez Gorilla Glass 3 i można go używać w temperaturach od od -20 ° C do +50 ° C.

Wewnątrz znajdziemy chipset Mediatek MT6737T, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pojemności masowej. Cena za Sense 50X wynosi 169 euro, czyli ok. 680 zł.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz