Atlas grzybów – prosta w obsłudze aplikacja

Atlas grzybów – prosta w obsłudze aplikacja

Jak sam wydawca sugeruje jest to najlepszy atlas grzybów dostępny na tę chwilę w App Store. Aplikacja to zbiór zdjęć i opisów najpopularniejszych grzybów jakie znajdziemy w naszych lasach. Opisy są krótkie i treściwe, aby w mgnieniu oka można było je przyswoić.

Atlas grzybów to aplikacja ze świetnym ‘leśnym’ designem, który idealnie wpasowuje się w szał grzybobrania. Opisy zawierają najistotniejsze informacje o każdym grzybie, a przede wszystkim czy jest on jadalny, niejadalny czy też trujący. Z jej pomocą zidentyfikujemy każdego osobnika po cechach charakterystycznych jak kapelusz lub znaki szczególne.

Ważną funkcją tej aplikacji jest informacja o gatunkach podobnych, które mogą być często mylone. Grzyby możemy wyszukać również po nazwie zwyczajowej, łacińskiej lub właściwej.

Aplikacja przydatna ze względu, że zawsze mamy go pod ręką w swoim smartfonie. Poruszanie się po aplikacji nie sprawi problemu także starszym osobom. Dostępna w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz oczywiście polskim. Baza grzybów i funkcjonalność aplikacji jest na bieżąco aktualizowana przez wydawcę.

Dodaj komentarz